Kielce atrakcją turystyczną. Zadbają o to blogerzy

Data publikacji: 26.06.2021 22:27
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Jak stolica regionu świętokrzyskiego postrzegana jest przez turystów? Co ciekawego można zobaczyć i robić na wakacjach w Kielcach? Czy warto przyjechać z dziećmi? Na te pytania w najbliższym czasie odpowiedzą blogerzy zaproszeni przez władze do promocji miasta.

Jak wyjaśnia Grzegorz Swoiński, zastępca dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportu w ratuszu, akcja promocyjna została zrealizowana poprzez nawiązanie współpracy samorządu z twórcami internetowymi. Ma się to odbywać poprzez polecenie blogerom najciekawszych miejsc w Kielcach, np. Geoparku czy też Wzgórza Zamkowego, a także atrakcji, które zostaną zaprezentowane na scenach ustawionych z okazji Święta Kielc. Druga część akcji zakłada samodzielne wybieranie miejsc, które blogerzy chcieliby zobaczyć.

Duże znaczenie ma także promocja koncepcji „Kielce - raj dla dzieci”, czyli skupienia się na turystyce rodzinnej.

W wyborze blogerów znaczenie miały trendy turystyczne, czyli regiony, z których do Kielc może przyjechać najwięcej turystów. Są to: Mazowsze, Małopolska i województwo śląskie.

- Cała idea akcji polega na tym, że blogerzy już od kilku dni dają zapowiedzi, że najbliższy czas spędzą w Kielcach. W tym czasie będą relacjonować atrakcje, które zobaczą w trakcie Święta Kielc. Po zakończeniu podsumujemy całe wydarzenie - powiedział.

A co sądzą o Kielcach zaproszeni do miasta goście?

Przemysław Czatrowski, z bloga Geeki Podróżniki, zaznaczył, że zdecydował się na odwiedzenie Kielc wraz z rodziną z uwagi na odbywające się Święto Kielc.

- Zdecydowanie warto przyjechać na kilka dni do Kielc. Świetna atmosfera i mnóstwo ciekawych miejsc. Miasto zaskoczyło nas bardzo pozytywnie – dodaje.

Magda Delkowska prowadząca bloga 10 inspiracji dookoła świata, powiedziała, że pobyt w mieście upłynął jej na zwiedzaniu kieleckich muzeów. Blogerka podkreśliła, że pierwszy raz odwiedziła Kielce. Miejscami, które szczególnie przypadły jej do gustu były Muzeum Hammonda oraz Muzeum Zabawy oraz Zabawek.

- Bezdyskusyjnie warto tu przyjechać. To doskonała opcja na spędzenie weekendu i ciekawa alternatywa dla innych miast – zaznaczyła.

Filip Truczyński, z bloga skomplikowane.pl, powiedział, że w Kielcach jest już czwarty raz i za każdym razem znajduje tutaj coś nowego. Jak podkreśla - duże wrażenie zrobił na nim kielecki Geopark. 

- Zdecydowanie będziemy tu wracać całą rodziną. Gdy zapowiadaliśmy dokąd jedziemy, otrzymaliśmy bardzo dużo pozytywnych sygnałów od naszych widzów. Wiele osób z Mazowsza i Warszawy, skąd pochodzimy, postanowiło dzięki naszym relacjom odwiedzić wasz region – powiedział.

W festiwalu turystycznym Kielc wzięli udział: Geeki Podróżniki, W 10 inspiracji dookoła świata, skomplikowane.pl oraz kielecki bloger tymrazem.pl.

Reklama