Kielce bez Festiwalu Muzyki Tanecznej

Data publikacji: 28.06.2021 17:03
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.08.2020 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej

08.08.2020 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W tym roku nie odbędzie się Festiwal Muzyki Tanecznej. Impreza od 2018 roku organizowana przez TVP przyciągała do amfiteatru Kadzielnia tysiące, a przed telewizory miliony fanów dyskotekowych rytmów. Dlaczego w tym roku będzie inaczej?

Z informacji przekazanych przez Tomasza Porębskiego, rzecznika prezydenta Kielc, dotychczasowa umowa obowiązująca między kieleckim ratuszem, a Telewizją Polską na czas trzech lat nie została przedłużona. Pytany, czy przedstawiciele miasta zabiegali w jakiś sposób o przedłużenie umowy z Telewizją, rzecznik nie był w stanie udzielić odpowiedzi. Obiecał jednak sprawdzić tę sprawę. Czekamy też na informacje w tej sprawie od biura prasowego TVP.

Telewizja Polska planuje natomiast zorganizowanie w Kielcach jednego z koncertów Wakacyjnej Trasy Dwójki. Ma on mieć miejsce 8 sierpnia. Jak mówi rzecznik prezydenta miasta, trwają rozmowy nad kształtem umowy oraz udostępnieniem organizatorom Amfiteatru Kadzielnia.

Wśród gwiazd, które do tej pory występowały na Festiwalu Muzyki Tanecznej byli m.in. Zenon Martyniuk, zespoły Bayer Full i After Party, Fun Factory, Limahl, Denzel czy Shaun Baker. Wszystkie koncerty były transmitowane w TVP2, w godzinach największej oglądalności.

Reklama