Kielce na zielono. Stolica regionu włącza się w obchody Dnia Świętego Patryka

Data publikacji: 16.03.2021 10:50
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd miasta

Kielce. Urząd miasta
Fot. Radio Kielce

Kielce włączają się w obchody Dnia Świętego Patryka, który obchodzony jest 17 marca. Z zaproszeniem po raz kolejny wystąpiła Ambasada Irlandii w Polsce.

Z tej okazji na zielono podświetlonych zostanie kilka budynków w mieście. Będą to: ratusz, Centrum Geoedukacji, Wojewódzki Dom Kultury i Dom Kultury „Zameczek”. W programie obchodów przewidziano również m.in. warsztaty i konkursy w kieleckich szkołach, lekcje online połączone z nauką języka irlandzkiego oraz sadzenie ośmiu klonów.

Ponadto Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała grę miejską pt. „W poszukiwaniu złotego kociołka”, która odbędzie się 20 marca. Zapisy prowadzone będą tylko 18 marca. Nie ma ograniczeń wiekowych, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Ambasadę Irlandii w Polsce.

Emer O’Connell, ambasador Irlandii w Polsce podkreśliła, że obchody Dnia Świętego Patryka na całym świecie są wyjątkowe.

- Pomimo pandemii jest to okazja dla wszystkich naszych przyjaciół w Polsce, aby dzielić się z nami swoją miłością do Irlandii i wszystkiego, co irlandzkie. To wspaniałe widzieć również szeroką ofertę wydarzeń z okazji Dnia Świętego Patryka, jakie zostaną zorganizowane w mieście, razem z Miejską Biblioteką Publiczną i licznymi szkołami - mówi ambasador.

Z kolei prezydent Kielc Bogdan Wenta zaznaczył, że ubiegły i bieżący rok pokazują, jak ważna jest solidarność i współpraca między narodami.

- Na szczęście pandemia nie zaprzepaściła naszych relacji. Jako miasto otwarte cenimy sobie pielęgnowanie lokalnych tradycji i pamięć o polsko-irlandzkiej historii - powiedział prezydent.

Reklama