Kielce pełne kwiatów, na początek paw i łabędź

Data publikacji: 28.05.2021 17:02
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.05.2021. Kielce. Nasadzenia kwiatów

28.05.2021. Kielce. Nasadzenia kwiatów
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Figura łabędzia w kieleckim parku miejskim jest pełna kwiatów. To jedno z miejsc, w których pracownicy „Zieleni Miejskiej" prowadzą wiosenne nasadzenia.

Marcin Batóg, rzecznik prasowy spółki informuje, że znajdzie się tam ponad 6,2 tys. kwiatów jednorocznych.

- Będą to takie gatunki jak: starzec cineraria, begonia semper florens, a także rozchodniki. Ostatni gatunek przyozdobi szyję łabędzia - powiedział Marcin Batóg.

Podobne kwiaty ozdobią figurę pawia.

Z kolei na rabacie w pobliżu figury św. Jana Nepomucena, a także obok pomnika poświęconemu zamachowi na agenta gestapo Franza Wittka posadzone zostaną kwiaty w barwach narodowych.

28.05.2021. Kielce. Nasadzenia kwiatówFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ozdobne rośliny pojawią się również w donicach i gazonach na Rynku, przy ul. Sienkiewicza, placu Moniuszki, pl. św. Wojciecha i przy wejściu do amfiteatru na Kadzielni.

Jak podkreśla Marcin Batóg, wybrane gatunki kwiatów cechują się przede wszystkim wytrzymałością na trudne warunki miejskie. Rośliny są odporne na duże nasłonecznienie, wysokie temperatury oraz nie wymagają zbyt częstego podlewania.

Z kolei już dzisiaj o godz. 18:00 odbędzie się akcja organizowana przez kielecki Instytut Dizajnu oraz Wzgórze Zamkowe, polegająca na ustawieniu na schodach miedzy Pakiem Miejskim, a Wzgórzem Zamkowym donic z ziołami. Będą tam: szałwia, tymianek, mięta, estragon i rumianek. Akcja jest jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego.

Reklama