Kielce udekorowane barwami narodowymi

Data publikacji: 28.04.2021 14:09
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.04.2021. Kielce. Biało-czerwone flagi na al. IX Wieków Kielc

28.04.2021. Kielce. Biało-czerwone flagi na al. IX Wieków Kielc
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Tysiąc flag zawiśnie na ulicach Kielc z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja i poprzedzającego Dnia Flagi. Barwy narodowe pojawią się na wszystkich głównych skwerach i ulicach.

Jak informuje Marcin Batóg, rzecznik Rejowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, rozwieszanie flag potrwa do czwartku.

- Prace związane z dekoracją miasta przed majówką odbywają się w godzinach nocnych, dlatego w żaden sposób nie utrudniają ruchu. Biało-czerwone flagi zawisną przede wszystkim w ścisłym centrum, m.in. na Rynku, ulicy Sienkiewicza, Bodzentyńskiej, Jana Pawła II i placu Najświętszej Maryi Panny. Flagi pojawia się także na głównych arteriach, czyli ulicach: Warszawskiej, Alei Solidarności, Źródłowej, czy Alei IX Wieków Kielc- wyjaśnia. Marcin Batóg dodaje, że z okazji Święta Konstytucji 3 Maja udekorowany zostanie także park im. Stanisława Staszica - mówi.

Zdaniem mieszkańców Kielc, zwyczaj wywieszania flag z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, to dobra forma wyrażenia naszego patriotyzmu. Większość osób, z którymi rozmawiał nasz reporter deklaruje, że regularnie wywiesza flagi narodowe, nie tylko w okresie świat majowych, ale także w listopadzie z okazji Dnia Niepodległości. Inni zwracają uwagę, że nie wszystkie budynki są przystosowane do wywieszania flag.

Dla tych, którzy flagi jeszcze nie mają, mamy dobrą informacje. Jeszcze w czwartek będziemy rozdawać biało-czerwone w audycjach Radia Kielce. To część akcji #MojaBiałoCzerwona. Flagę można także odebrać w siedzibie urzędu marszałkowskiego do piątku 30 kwietnia.

Reklama