Kielczanie o zieleni w mieście: trawy są tak wysokie, że można się w nich zgubić

Data publikacji: 16.06.2020 15:29
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.06.2020. Kielce. Dolina Silnicy. Niekoszone trawy

16.06.2020. Kielce. Dolina Silnicy. Niekoszone trawy
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Niekoszone przez służby miejskie zarośla na terenach zielonych Kielc straszą oczy spacerowiczów. Jak mówią kielczanie, najgorsza sytuacja jest w Dolinie Silnicy.

16.06.2020. Kielce. Dolina Silnicy. Kadzielnia.Niekoszone trawyFot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

- Trawy są tak wysokie, że niektórzy mogą się w nich zgubić, a na ławkach nie da się usiąść. Wszystko jest tak bardzo zarośnięte, że aż robi się nieprzyjemnie. Dodatkowy problem mają też alergicy. Mieszkam już wiele lat w Kielcach, ale takiej sytuacji jeszcze nie było - mówili naszemu reporterowi.

Na przycięcie traw czekają też, m.in., teren wokół Pałacu Biskupów Krakowskich, Kadzielnia oraz większość pasów zieleni. Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych zrzuca winę za bujne trawy na kieleckich radnych, którzy proponowali, aby ze względu na suszę terminy koszenia zostały przesunięte o dwa tygodnie, a urzędnicy do tego pomysłu się przychylili.

Rzecznik Zieleni Miejskiej Marcin Batóg zapewnia, że najpewniej od jutra rozpocznie się koszenie Doliny Silnicy, a później pozostałych terenów. Najpierw jednak pracownicy zajmą się Kadzielnią. Trwa też koszenie w pasach zieleni na ul. Krakowskiej, na skwerze Żeromskiego i na placu Piłsudskiego przed Wojewódzkim Domem Kultury oraz w korycie Silnicy od Jesionowej do IX Wieków Kielc. Z kolei w ostatnim czasie zakończyły się prace porządkowe w Parku Miejskim.

Zieleń Miejska zaznacza, że terminy koszenia traw na poszczególnych osiedlach uzależnione są od warunków pogodowych.

16.06.2020. Kielce. Kadzielnia.Niekoszone trawyFot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Reklama