Kielczanie od jutra głosują na budżet obywatelski

Data publikacji: 24.09.2020 14:49
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 02.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Od jutra można głosować na projekty Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zgłoszono 129 zadań, a na wykonanie zwycięskich przeznaczono 7,750 mln zł.

- Każdy chętny może zagłosować na 1 duży projekt inwestycyjny, 3 małe projekty inwestycyjne oraz 5 propozycji nieinwestycyjnych - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

- W porównaniu do ubiegłych lat ten etap przeszedł pewne modyfikacje. Przede wszystkim, od tego roku, poparcie dla wybranych projektów mieszkańcy mogą wyrazić tylko elektronicznie, za pomocą formularza, który pojawi się na platformie IDEA Kielce - mówi.

Jak dodaje, dodatkowo przy oddawaniu głosu konieczne będzie podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany sms z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może zostać wykorzystany tylko raz.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego będą mogły zagłosować w dwóch stacjonarnych punktach. Jeden znajduje się obok ratusza przy Rynku, a drugi przy ul. Strycharskiej 6. Można z nich skorzystać przez cały okres głosowania, w godzinach od 8.00 do 15.00. Ponadto będą także punkty mobilne.

Głosowanie potrwa do 9 października, natomiast lista zwycięzców zostanie ogłoszona najpóźniej 15 października.

Reklama