Kielczanie podziwiali miejsce znane w całym kraju ze zdjęć i książek do geografii

Data publikacji: 30.08.2020 12:19
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.08.2020 Kielce. Spacer po rezerwacie Ślichowice

30.08.2020 Kielce. Spacer po rezerwacie Ślichowice
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Spacer po Rezerwacie Skalnym Ślichowice proponuje kielecki Geopark. Dziś instytucja zorganizowała ostatnią w te wakacje wycieczkę w ramach akcji „Kielce Naturalnie”.

Piechurzy spotkali się na końcu ulicy Kazimierza Wielkiego i stamtąd wyruszyli na dwugodzinny spacer. Beata Piwnik-Jędrychowska, przewodnik turystyczny informuje, że szlak, który dzisiaj został wybrany, jest także idealny na rodzinną, weekendową wycieczkę.            

- Rezerwat Ślichowice to standardowy i podręcznikowy przykład tzw. fałdu obalonego, więc jest to miejsce znane w całym kraju ze zdjęć, podręczników i książek do geografii - mówi.

Jak dodaje przewodnik, podczas dzisiejszej wycieczki organizatorzy chcą pokazać uczestnikom także drugie ciekawe miejsce, którym jest Góra Grabina.

- To również jest teren dawnego kamieniołomu. Niestety już coraz bardziej zabudowywany, ale jest jeszcze miejsce, gdzie jest widoczna wychodnia skalna i można znaleźć tam różne ciekawostki paleontologiczne i geologiczne - zauważa.

Pani Anna wraz z rodziną przyjechała do województwa świętokrzyskiego na weekend z Ostródy. Przy okazji skorzystali z oferty Geoparku.

- Nie znamy tego miejsca, więc chcieliśmy coś się na jego temat dowiedzieć, stąd pomysł, aby skorzystać z atrakcji przygotowanej przez kielecki Geopark. Dla naszych dzieci nie jest nowością, że chodzą na wycieczki z przewodnikiem, ponieważ często korzystamy z takiej formy aktywności - powiedziała.

Udział w spacerze kosztuje 5 złotych.

Reklama