Kieleccy nauczyciele odebrali medale i nagrody

Data publikacji: 15.10.2021 12:44
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.10.2021. Kielce. Uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród dla pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zdjęciu (z prawej): Rafał Nowak - wicewojewoda świętokrzyski

15.10.2021. Kielce. Uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród dla pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zdjęciu (z prawej): Rafał Nowak - wicewojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Medale za długoletnią służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody świętokrzyskiego kuratora oświaty, a także prezydenta miasta odebrali w piątek (15 października) nauczyciele z Kielc, podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury.

Prezydent Bogdan Wenta podkreślał, że nauczyciele z powodzeniem podjęli wyzwanie, jakim była nauka w czasie pandemii. Wśród nagrodzonych przez niego nauczycieli była Anetta Myśliwska, polonistka w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Jak stwierdziła, nagroda prezydenta Kielc jest uhonorowaniem jej prawie 20-letniej pracy zawodowej. Anetta Myśliwska dodała, że o wyborze tej drogi kariery zdecydowała jeszcze w szkole średniej, gdzie spotkała wielu doskonałych nauczycieli i postanowiła pójść ich śladem.

-  To oni wyznaczyli drogę i oczywiście nie zawiodłam się. Chcę się dzielić swoją wiedzą, swoimi umiejętnościami. Mam nadzieję, że się sprawdzam w tym i liczę, że moja młodzież dostrzeże to i może pójdzie w moje ślady. Tego bym sobie bardzo życzyła - stwierdziła Anetta Myśliwska.

Marzena Tranowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 otrzymała nagrodę świętokrzyskiego kuratora oświaty. Jak mówiła, miesiące pandemii były trudne, ale nauczyciele są przyzwyczajeni do podejmowania wyzwań.

- Wyzwania są zawsze, nie ma znaczenia, czy to jest czas pandemii, czy czas kiedy normalnie pracujemy. Jeżeli chodzi o nagrodę, to myślę, że każdy lubi być doceniany. To motywuje nas do dalszej pracy - stwierdziła Marzena Tranowska.

Medale oraz nagrody odebrało w sumie około 170 kieleckich nauczycieli.

adv adv
Wiadomości
Reklama