Kieleccy pątnicy wyruszyli na Jasną Górę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 06.08.2020 09:41
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.08.2020 Wiślica. 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Na zdjęciu (w pierwszym rzędzie, od lewej): ks. Wiesław Stępień – proboszcz parafii w Wiślicy  i biskup Jan Piotrowski

06.08.2020 Wiślica. 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Na zdjęciu (w pierwszym rzędzie, od lewej): ks. Wiesław Stępień – proboszcz parafii w Wiślicy i biskup Jan Piotrowski
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Z Wiślicy wyruszyła dziś 39. Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę. W tym roku pątnikom przyświeca hasło „Oto wielka tajemnica wiary”. Pierwsza grupa, biało-fioletowa, na czele z biskupem kieleckim Janem Piotrowskim i proboszczem parafii w Wiślicy - Wiesławem Stępniem, wyruszyła sprzed kolegiaty o godzinie 7.00 rano.

Około 70 pielgrzymów podąża do Buska-Zdroju. Tam w południe zaplanowano mszę świętą w intencji pielgrzymów w kościele świętego Brata Alberta. Po niej do Pińczowa wyruszą z kolei pątnicy z grupy biało-zielonej.

Tradycyjnie już osiem sierpniowych dni poświęcają na pielgrzymowanie. Nie zniechęca ich ani niepewna pogoda, ani epidemia koronawirusa. Jak co roku w trasę zabrali intencje, licząc, że zostaną wysłuchane.

W rozmowie z Radiem Kielce zaznaczali, że idą podziękować za cały poprzedni rok i prosić o siły do następnego pielgrzymowania. Modlą się za zdrowie dla siebie i rodzin, ale także za zmarłych. Część z nich podkreślała, że idą, bo chcą podtrzymać tradycje pielgrzymowania. Inni z kolei, by poznać ludzi, zawrzeć przyjaźnie, spotkać osoby o podobnych poglądach.

Jutro wyruszy grupa pomarańczowa. O godzinie 7.00 pątnicy wyjdą z Pińczowa do Kij. Od tej miejscowości do Morawicy będzie podążać grupa biało-czerwona. 8 sierpnia grupa biało-czerwona dotrze do Kielc. Po trwającej ponad tydzień wędrówce wejdą na Wały Jasnogórskie 13 sierpnia.

We własnym zakresie muszą zorganizować sobie transport na miejsce kolejnego etapu i powrót do domu.

Reklama