Kieleccy radni zaatakowani przez wirus. To nie grypa

Data publikacji: 22.10.2020 09:47
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce

Na zdjęciu: Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Koronawirsus wśród kieleckich radnych. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u przewodniczącego i wiceprzewodniczącej rady miasta. Zarówno Kamil Suchański jak i Joanna Winiarska z klubu Bezpartyjni i Niezależni poinformowali o tym fakcie na portalu społecznościowym.

W swoim wpisie Kamil Suchański zaapelował do wszystkich, którzy mieli z nim w ostatnich dniach bezpośredni kontakt o stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

„Koronawirus dopadł i mnie... Przed chwilą otrzymałem informację o wynikach mojego testu w kierunku SARS-CoV-2. Niestety - wynik jest pozytywny... W tej sytuacji apeluję do wszystkich, którzy mieli ze mną bezpośredni kontakt w ostatnich dniach, o postepowanie zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Przepraszam - nie wiedziałem o tym. Do wczoraj w nocy nie miałem żadnych objawów wskazujących na możliwość zakażenia... Uważajcie na siebie i na innych. Maseczka, dezynfekcja, dystans" – napisał Kamil Suchański.

O pozytywnym wyniku testu poinformowała także wiceprzewodnicząca rady miasta Joanna Winiarska. Radna w swoim wpisie na portalu społecznościowym podkreśla, że na COVID-19 zachorowali także jej najbliżsi.

„Jesteśmy bardzo osłabieni do tego stopnia, że przejście z salonu do sypialni jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Do tego męża niemiłosiernie boli głowa i mięśnie całego ciała. Mnie męczy uporczywy kaszel i „kłuje" w klatce piersiowej. Córki mają podobne objawy do naszych, a do tego jeszcze dochodzi gorączka, ból gardła, utrata smaku, powonienia i to jeszcze nie wszystko... Uważajcie na siebie, ten wirus to nie jest zwykła grypa" – relacjonuje Joanna Winiarska.

Ponadto zakażenie koronawirusem potwierdzono u radnej Katarzyny Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy we wtorek 27 października o godzinie 13.00 ma odbyć się nadzwyczajna sesja rady miasta, zwołana na wniosek prezydenta Bogdana Wenty. Posiedzenie odbędzie się w trybie zdalnym.

Radni będą debatować między innymi o miejskim programie leczenia bezpłodności metodą in vitro, przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa oraz o sprawie przejęcia większościowego pakietu akcji spółki Korona Kielce.

Reklama