Kieleccy studenci wspierani przez miasto

Data publikacji: 25.11.2021 12:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.11.2021. Kielce. Dom Środowisk Twórczych. Wręczenie stypendiów dla studentów kieleckich uczelni

25.11.2021. Kielce. Dom Środowisk Twórczych. Wręczenie stypendiów dla studentów kieleckich uczelni
Fot. Sebastian Kalwat / Radio Kielce

Najzdolniejsi maturzyści, którzy rozpoczęli w tym roku studia na kieleckich uczelniach będą dostawać co miesiąc 500 zł. W czwartek (25 listopada) wręczono stypendia przyznane w ramach Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc informuje, że w sumie wsparcie otrzymywać będzie 70 studentów, którzy osiągnęli szczególnie wysoki wynik na świadectwie maturalnym. Zdecydowana większość z nich to osoby, które wcześniej uczyły się w kieleckich szkołach średnich.

- To program międzynarodowy, bo obejmuje też studentów spoza naszego kraju, ale w naszym interesie jako miasta, było przekonane dobrych uczniów kieleckich szkół, że jeżeli zdecydują się kontynuować naukę w uczelni w Kielcach mają szansę otrzymać wsparcie finansowe - tłumaczy prezydent.

25.11.2021. Kielce. Dom Środowisk Twórczych. Wręczenie stypendiów dla studentów kieleckich uczelni. Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent KielcFot. Sebastian Kalwat / Radio Kielce

Większość stypendystów, bo około 60 kształci się w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Wśród nich są Natalia oraz Paulina, absolwentki VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

- Po prostu bardzo interesował mnie kierunek i dlatego zostałam w Kielcach. Studiuję stosunki międzynarodowe, bo interesują się polityką. Nie spodziewałam się, że dostanę stypendium, dlatego nie wiem jeszcze na co wydam pieniądze - mówi Natalia.

25.11.2021. Kielce. Dom Środowisk Twórczych. Wręczenie stypendiów dla studentów kieleckich uczelniFot. Sebastian Kalwat / Radio Kielce

Paulina studiuje filologię polską i mówi, że zdecydowała się na UJK, bo chciała być blisko rodziny. Również nie ma jeszcze planów związanych z otrzymanym wsparciem.

Stypendia będą wypłacane przez cały rok akademicki.

adv adv
Wiadomości
Reklama