Kielecka Caritas poszukuje osób, które ufundują dzieciom stypendia

Data publikacji: 22.10.2021 11:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Caritas Diecezji Kieleckiej

Kielce. Caritas Diecezji Kieleckiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej poszukuje kilkunastu osób, które chciałyby ufundować stypendium dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin.

W ramach programu „Skrzydła”, dziecko co miesiąc otrzymuje od darczyńcy finansowe wsparcie, które może przeznaczyć m.in. na zakup pomocy dydaktycznych, czy opłacenie korepetycji.

Ewa Michota, koordynator programu w województwie świętokrzyskim informuje, że wciąż poszukiwanych jest kilkunastu darczyńców.

- Program polega na wspieraniu uczniów pieniędzmi pochodzącymi od indywidualnych osób, które deklarują się wspomagać przez rok szkolny wybrane dziecko. Znają je tylko z imienia oraz wiedzą, jaka jest sytuacja domowa. Darczyńcą może być osoba indywidualna, ale także firmy, czy grupy znajomych - mówi Ewa Michota.

Dodaje, że minimalna kwota stypendium to 150 zł.

- Jeżeli jednak darczyńca chce ufundować wyższe wsparcie, to jak najbardziej jest to mile widziane. Darczyńca otrzymuje sprawozdanie z ofiarowanych środków, a w rozliczeniu rocznym może odliczyć je od podatku - dodała Ewa Michota. 

Zadeklarowaną przez siebie kwotę można także wpłacać na konto kieleckiej Caritas z dopiskiem „Skrzydła” lub zgłosić się do siedziby organizacji, która znajduje się przy placu Panny Marii w Kielcach obok Bazyliki Katedralnej.

Caritas Diecezji Kieleckiej realizuje program „Skrzydła” od 2005 roku. Pomocą finansową objętych zostało dotychczas prawie tysiąc uczniów. W poprzednim roku szkolnym podopiecznych było  ponad 60.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama