Kielecka PO odpowiada na zaczepki posła Sienkiewicza

Data publikacji: 11.06.2021 17:13
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.06.2021. Kielce. Konferencja Platformy Obywatelskiej. Na zdjęciu (od lewej): Michał Braun - przewodniczący klubu KO w RM, Anna Myślińska - radna KO, Katarzyna Zapała - radna KO

11.06.2021. Kielce. Konferencja Platformy Obywatelskiej. Na zdjęciu (od lewej): Michał Braun - przewodniczący klubu KO w RM, Anna Myślińska - radna KO, Katarzyna Zapała - radna KO
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kieleccy radni Koalicji Obywatelskiej przekonują, że nie są w formalnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. W trakcie piątkowego spotkania z dziennikarzami, radni tłumaczyli się też dlaczego nie wystawili swojego kandydata na przewodniczącego podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji, kiedy swoje stanowisko stracił Kamil Suchański, a jego miejsce zajął Jarosław Karyś z PiS.

Poseł Bartłomiej Sienkiewicz komentując tą sytuację na swoim profilu w mediach społecznościowych stwierdził, że to przykład bierności radnych PO i rozpad klubu. "Z takimi Mistrzami to tam będzie ściernisko: wszyscy skłóceni ze wszystkimi, a PiS rządzi, mimo że przegrał w mieście wybory".  

Radnych broni przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Michał Braun.

- Nie mieliśmy szansy, aby wygrać wybór przewodniczącego, dlatego nie wystawiliśmy kandydata. Dziś także chcemy pokazać bardzo jasno, że klub Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta ma się dobrze. Nie jesteśmy w koalicji z PiS-em i w żaden sposób tej partii nie popieramy - dodaje.  

Natomiast radna Katarzyna Zapała stwierdziła, że zarzuty posła Sienkiewicza, były nieuzasadnione, ponieważ jej partyjny kolega nie ma wiedzy o układzie sil w kieleckiej radzie.

- Poseł Sienkiewicz jest chyba mistrzem kreowania horoskopów. Nie mając wiedzy i nie rozmawiając z nami i nie dysponując choćby gramem merytorycznej wiedzy o układzie sił w radzie miasta wyraził swoją opinie. Jest mi przykro z tego powodu - dodaje.

Z kolei przewodniczący Świętokrzyskiej PO Artur Gierada odpowiadając na komentarz posła Sienkiewicza zamieści własny w którym stwierdził: "Bartku zajrzyj czasem do Kielc. Twoje wsparcie zawsze się przyda i może zmienisz na ten temat zdanie".

Podczas wtorkowej nadzwyczajnej sesji rady miasta doszło do odwołania dotychczasowego przewodniczącego Kamila Suchańskiego. Jego miejsce zajął Jarosław Karyś z Prawa i Sprawiedliwości, który w tajnym głosowaniu zdobył 17 głosów poparcia. Brak kontrkandydata zgłoszonego przez radnych KO, skrytykowali nie tylko parlamentarzyści ale również władze regionalne Platformy Obywatelskiej.

Reklama