Kielecka strażnica prawie gotowa

Data publikacji: 10.09.2020 15:14
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.09.2020. Kielce. Siedziba jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 po remoncie

10.09.2020. Kielce. Siedziba jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 po remoncie
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Kielcach wkrótce będą mogli przenieść się do wyremontowanej siedziby. Obecnie trwają odbiory inwestycji, mieszczącej się przy ulicy Sandomierskiej. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku ratownicy będą mogli korzystać z nowoczesnych wnętrz.

Krzysztof Baraniak, kierownik budowy informuje, prace budowlane zostały już zakończone. Obecnie firma oczekuje na odbiór przez nadzór budowlany.

- Współpraca z inwestorem przebiegała pomyślnie. Wszelkie niejasności, które wystąpiły na etapie realizacji, były na bieżąco wyjaśniane - podkreśla.

Odnowiony budynek będzie składał się z części socjalnej, garażowej i magazynowej, przeznaczonej na sprzęt. Strażacy mają wyznaczone miejsce, w którym mogą rozwiesić węże po zakończonej akcji, sale szkoleniowe oraz miejsca do odpoczynku.

Młodszy brygadier Mariusz Góra, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach informuje, że w jednostce  nr 1 służy ponad 100 ratowników i dzięki tej inwestycji będą mieli godne warunki pracy.

- Stary budynek był przestarzały i zbyt niski, a bramy wjazdowe zbyt wąskie dla naszych pojazdów. Nie było miejsca na sprzęt, ani na jego konserwacje, dlatego podjęliśmy decyzję aby rozbudować tę siedzibę - mówi.

Jak dodaje, obecnie trwają postępowania przetargowe na wyposażenie pomieszczeń. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku strażacy będą mogli przenieść się do wyremontowanej siedziby.

Młodszy brygadier Michał Jankowski, zastępca dowódcy JRG nr 1 przyznaje, że zmiany są bardzo korzystne dla strażaków.

- Będziemy mieli do dyspozycji więcej garaży, więc większość sprzętu się tam zmieści. Ratownicy nie będą musieli biegać do innych miejsc przed akcją, a tym samym skróci się czas wyjazdu - zauważa.     

Koszt inwestycji wynosi 16,5 mln zł. Pieniądze pochodzą m.in. z rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Reklama