Kielecka szczypiornistka leci na mistrzostwa świata! [KADRA]

Data publikacji: 25.11.2021 10:55
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Magda Więckowska

Na zdjęciu: Magda Więckowska
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Magda Więckowska z Suzuki Korony Handball znalazła uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Arne Senstad i znalazła się na liście zawodniczek, które wezmą udział w grudniowych mistrzostwach świata piłkarek ręcznych.

22-letnia rozgrywająca kieleckiego klubu najpierw została powołana przez norweskiego szkoleniowca do szerokiej kadry, która 21 listopada rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku.

W czwartek (25 listopada) Arne Senstad podał nazwiska siedemnastu szczypiornistek, który w weekend wezmą udział w międzynarodowym towarzyskim turnieju w Madrycie, a potem zostaną w Hiszpanii, żeby zagrać na mundialu. W tym gronie zalazła się także Magda Więckowska.

- To ogromne wyróżnienie, nie tylko dla samej zawodniczki, ale także dla klubu, wychowawców i trenerów, którzy z Magdą pracowali. To pierwsza kielczanka, która weźmie udział w imprezie tej rangi - stwierdził członek zarządu Suzuki Korony Handball, Krzysztof Demko.

- Wszyscy jesteśmy zadowoleni i cieszymy się bardzo, że Magda została dostrzeżona i powołana na mistrzostwa świata. Mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony na turnieju w Madrycie i dostanie swoje minuty na boiskach w Hiszpanii - powiedział trener kieleckiego klubu Paweł Tetelewski.  

Polki poleciały w czwartek do Madrytu gdzie od piątku rozgrywany będzie turniej, w którym zmierzą się z Niemkami, Słowaczkami i Hiszpankami. W mistrzostwach świata „Biało-Czerwone” będą rywalizować w grupie B ze srebrnymi medalistkami igrzysk Rosjankami, Serbkami i Kamerunkami. Do drugiej fazy awansują po trzy najlepsze ekipy z ośmiu grup.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet odbędą się w dniach 2-19 grudnia. Mundial szczypiornistek w Hiszpanii będzie pierwszym, na którym zagrają aż 32 drużyny, a jedną z nich będzie reprezentacja Polski.

 

Kadra reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwa świata:

Achruk Kinga – MKS Lublin S.A.
Balsam Magda – EUROBUD JKS Jarosław
Gęga Marta – MKS Lublin S.A.
Górna Adrianna – MKS Zagłębie Lubin S.A.
Kobylińska Monika – Brest Bretagne Handball (FRA)
Maliczkiewicz Monika – MKS Zagłębie Lubin S.A.
Matuszczyk Sylwia – EUROBUD JKS Jarosław
Nocuń Dagmara – TuS Metzingen (GER)
Nosek Natalia – ESBF Besancon (FRA)
Płaczek Adrianna – Nantes AH (FRA)
Płomińska Oktawia – MKS Lublin S.A.
Rosiak Aleksandra – ESBF Besancon (FRA)
Roszak Romana – MKS Lublin S.A.
Szarawaga Joanna – MKS Lublin S.A.
Więckowska Magda – Korona Handball
Zima Barbara – KPR Gminy Kobierzyce
Zimny Aleksandra – EUROBUD JKS Jarosław

Reklama