Kielecki Jarmark Bożonarodzeniowy w zmienionej formule

Data publikacji: 24.11.2020 15:42
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.12.2019. Kielce. Jarmark Bożonarodzeniowy

08.12.2019. Kielce. Jarmark Bożonarodzeniowy
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w Kielcach. W związku z sytuacją epidemiczną nie będzie mógł się odbyć w tradycyjnej formule na kieleckim Rynku.

Urząd miasta, chcąc zachować świąteczną atmosferę, zaproponował mieszkańcom i przedsiębiorcom wirtualną wersję tego wydarzenia.

- W tych trudnych czasach szczególnie ważne jest wspieranie lokalnych przedsiębiorców, dlatego serdecznie zapraszam do bezpłatnego udziału w Kieleckim Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym restauratorów, rękodzielników oraz innych przedsiębiorców chcących przedstawić kielczanom swoją ofertę. Zachęcamy do przygotowania wyjątkowej, świątecznej oferty swoich produktów - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Tegoroczny jarmark ma formułę platformy promującej strony internetowe wystawców i ich wyroby. Platforma www.jarmark.kielce.eu utrzymana jest w świątecznym klimacie kieleckiego Rynku, na którym usytuowane są wirtualne domki. Klikając w każdy z nich, będzie można trafić bezpośrednio na stronę internetową wystawcy, zapoznać się z jego ofertą i zrobić świąteczne zakupy.

Przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć udział w jarmarku, powinni do 3 grudnia wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się w zakładce „Dodaj wystawcę”. Po weryfikacji zgłoszenia, na adres mailowy przekazany w formularzu zgłoszeniowym przesłane zostanie potwierdzenie uczestnictwa oraz numer przydzielonego domku.

- Mamy nadzieję, że taka forma wydarzenia spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Kielc, jak i przedsiębiorców. Poza domkami wystawców na mapie wirtualnego Rynku znajdzie się także wiele innych atrakcji, ukrytych pod świątecznymi grafikami. Nieodłącznym elementem świąt jest również kolędowanie, dlatego zapraszamy mieszkańców Kielc na wirtualną, jarmarkową scenę, na której rozbrzmiewać będą świąteczne melodie - mówi Grzegorz Sowiński, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w ratuszu.

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzą kieleckie instytucje kultury, które przygotują artystyczną oprawę wydarzenia. Urzędnicy zachęcają również kielczan do aktywnego współtworzenia klimatu jarmarku poprzez przesyłanie kolęd w swoim wykonaniu. Utwory zostaną umieszczone na wirtualnej scenie i będą mogły być odtwarzane przez wszystkich. Najlepiej ocenione wykonania zostaną nagrodzone. Jednym z elementów jarmarku będą również świąteczne, wirtualne zabawy i konkursy.

Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 6 grudnia i potrwa do Wigilii.

Reklama