Kielecki ogród botaniczny kusi kwitnącymi kwiatami

Data publikacji: 31.05.2020 10:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.05.2020 Kielce. Ogród botaniczny. Różanecznik

31.05.2020 Kielce. Ogród botaniczny. Różanecznik
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kosaćce, czyli popularne irysy, różaneczniki i azalie, to tylko niektóre gatunki kwiatów, jakie obecnie można oglądać w ogrodzie botanicznym w Kielcach.

Jak mówi Bartosz Piwowarski, zastępca kierownika tej placówki, przełom maja i czerwca, to znakomity czas na podziwianie różnych roślin.

- Właśnie ten okres, to optimum kwitnienia roślin w jednym czasie. W tym momencie na terenie ogrodu bogato zakwitły kosaćce. W naszej kolekcji mamy 30 odmian tych kwiatów. Natomiast należy się spieszyć, żeby zobaczyć jeszcze kwitnące różaneczniki i azalie, potocznie zwane rododendronami, których mamy 70 odmian - mówi Bartosz Piwowarski.

Jak dodaje, w połowie czerwca zakwitną róże. Rozarium w kieleckim ogrodzie jest jednym z największych w polskich ogrodach botanicznych. W sumie rośnie tam ponad 4 tys. krzewów tych przepięknych kwiatów. Natomiast już teraz kwitnienie rozpoczynają piwonie.

- Piwonia jest atrakcyjnie wyglądającą rośliną, ma duże i pachnące kwiaty. Ogrodnicy ją bardzo lubią, ponieważ ma dużo odmian ogrodowych - dodał Bartosz Piwowarski.

Dla turystów w ogrodzie udostępniono aż jedenaście hektarów powierzchni do spacerów. Można tam podziwiać zarówno przyrodę ożywioną, jak i nieożywioną.

Ogród botaniczny, który położony jest u zbiegu ulic Karczówkowskiej i Jagiellońskiej zwiedzać można codziennie, za wyjątkiem poniedziałków, od godziny 10.00 do 18.00.

Reklama