Kielecki ratusz na kwarantannie

Data publikacji: 22.06.2020 15:29
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Miasta Kielce

Urząd Miasta Kielce
09.07.2019 / Fot. Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób w kieleckim ratuszu zostało objętych kwarantanną po tym, jak w piątek okazało się, że koronawirusem zarażony jest sekretarz miasta Szczepan Skorupski.

W izolacji znajdują się między innymi prezydent Bogdan Weta, wiceprezydenci, ale też kieleccy radni i kilku dyrektorów oraz pracowników ratusza.

- Te osoby w najbliższych dniach, w zależności od tego, kiedy miały po raz ostatni kontakt z osobą zakażoną, będą miały przeprowadzane testy - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta.

Dodaje, że zgodnie z informacjami służb sanitarnych musi minąć 7 dni, by wynik testu był wiarygodny. Na razie osoby poddane kwarantannie czują się dobrze. Szczepan Skorupski powiedział, że nie występują u niego objawy choroby. Kwarantannę odbywa wraz z partnerką i dziećmi.

O swoim stanie zdrowia poinformował dziś w mediach społecznościowych prezydent Bogdan Wenta, który zapewnił, że wraz z żoną czują się bardzo dobrze. To samo dotyczy siedmiorga kieleckich radnych. W środę część rajców uczestniczyła w konwencie seniorów i przez dłuższy czas przebywali w tym samym pomieszczeniu co zakażony. To Jarosław Karyś, Agata Wojda, Katarzyna Zapała, Anna Kibortt, Joanna Winiarska oraz Kamil Suchański, który kwarantannę odbywa z żoną, także radną Katarzyną Suchańską. Przewodniczący rady miasta mówi, że na razie nikt z radnych nie narzeka na stan zdrowia.

- Dzisiaj czujemy się dobrze, zarówno ja, jak i żona. Takie same sygnały otrzymuję od innych radnych. Testy mamy mieć robione w środę, a w czwartek prawdopodobnie poznamy wyniki - zaznacza.

Urząd Miasta w Kielcach funkcjonuje bez zmian.

- Dopuszczamy bezpośrednią obsługę klientów, prosimy jednak o rejestrację każdej wizyty telefonicznie, bądź przez internet - apeluje Tomasz Porębski.

Po wejściu do urzędu należy stosować się do zaleceń sanitarnych - nosić maseczkę, a także dezynfekować ręce.

Ratusz jest dostosowany do sytuacji epidemicznej - wyznaczone są miejsca bezpiecznych między petentami, w pokojach zamontowano zaś bariery ochronne.

Reklama