Kielecki spektakl trafił do „Walizki”

Data publikacji: 09.06.2021 15:36
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Spektakl „Planeta Einsteina”

Spektakl „Planeta Einsteina”
Fot. Bartek Warzecha

Spektakl „Planeta Einsteina” Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” zostanie zaprezentowany w piątek, 11 czerwca, na 34. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka w Łomży.

Piotr Bogusław Jędrzejczak, dyrektor kieleckiej sceny dla młodego widza podkreśla, że „Walizka” należy do najważniejszych w Polsce festiwali małych form teatralnych, przeznaczonych do wystawiania na niewielkich scenach. Nawiązuje do tzw. teatru wędrownego i do tradycji teatru jarmarcznego.

- W tym roku zaproszone zostały teatry, które wykorzystują najrozmaitsze nowe technologie. Ponieważ spektakl „Planeta Einsteina” operuje takimi, bo wszystko w nim jest oparte na elektronice, która się pojawia w dźwięku, obrazie, animacji, dlatego i my otrzymaliśmy zaproszenie - wyjaśnia.

Spektakl „Planeta Einsteina” Elżbiety Chowaniec w reżyserii Roberta Drobniucha, powstał w koprodukcji kieleckiego teatru lalkowego i Teatru Animacji w Poznaniu. Dołączył do przedstawień wybranych przez festiwalowe jury nie tylko ze względu na nowatorską formę artystyczną, ale także z racji tematu, nawiązującego do uniwersalnych wartości, mówiącego o ważnych emocjach i poruszającego aktualne problemy globalne.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, festiwal odbędzie się w formie hybrydowej - spektakle polskie będą grane na żywo na scenie, a zagraniczne - prezentowane online.

W programie konkursowym znalazło się 10 teatrów zagranicznych oraz 7 teatrów polskich.

Reklama