Kielecki uniwersytet opracował zasady rekrutacji

Data publikacji: 28.05.2020 14:40
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 05.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

50 kierunków i ponad 2.8 tys. miejsc na studiach I stopnia oferuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Dziś Senat kieleckiej uczelni oficjalnie zatwierdził harmonogram tegorocznej rekrutacji.

Jak mówi profesor Monika Szpringer, prorektor do spraw kształcenia, nabór rozpocznie się 1 czerwca.

- Harmonogram dostosowaliśmy do egzaminów maturalnych. Ponieważ 11 sierpnia są wyniki matur, a 30 września wyniki matur poprawkowych musieliśmy przesunąć terminy składania dokumentów – tłumaczy profesor Monika Szpringer.

Rekrutacja prowadzona jest elektronicznie, a pierwszy etap naboru kończy się 17 sierpnia. Dzień później odbędą się egzaminy wstępne na kierunkach, gdzie są one wymagane. Uczelnia zrezygnowała z egzaminów na żywo na kierunkach artystycznych, tam kandydaci będą musieli przesłać próbkę swoich umiejętności. Natomiast test sprawnościowy będą mieli chętni do kształcenia się na kierunku wychowanie fizyczne. Profesor Monika Szpringer podkreśla, że kandydaci wyniki rekrutacji znajdą w na stronie UJK.

- Dwa takie terminy, które powinni znać kandydaci na większości kierunków to jest 19 sierpnia, kiedy przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych oraz 6 października, kiedy pojawia się lista dotycząca drugiego naboru. Różnica jest w przypadku studiów medycznych w języku angielskim, tam listę udostępniamy 4 września – informuje profesor Monika Szpringer.

W przypadku studiów 3.5 letnich na kierunku fizyka techniczna wyniki rekrutacji zostaną przedstawione w marcu. W przyszłym roku UJK uruchomi jeden nowy kierunek. Będzie to zarządzanie w politykach publicznych na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych.

Reklama