Kieleckie MSPO z patronatem prezydenta Andrzeja Dudy

Data publikacji: 07.08.2020 14:13
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
MSPO. Prezydent Andrzej Duda zwiedza ekspozycje. Od lewej: Andrzej Duda - prezydent RP, Michał Cieślak - poseł PiS i Andrzej Mochoń - prezes Targów Kielce

MSPO. Prezydent Andrzej Duda zwiedza ekspozycje. Od lewej: Andrzej Duda - prezydent RP, Michał Cieślak - poseł PiS i Andrzej Mochoń - prezes Targów Kielce
Kielce. 03.09.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Prezydent RP Andrzej Duda ponownie objął patronatem Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który we wrześniu odbędzie się w Kielcach. Dziś do Targów Kielce wpłynęło pismo z Kancelarii Prezydenta.

Napisano w nim, że „Prezydent wyraża przekonanie, że ta cenna inicjatywa ukazująca potencjał i najnowsze osiągnięcia polskiego i zagranicznego przemysłu zbrojeniowego, stanie się również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania licznych kontaktów z krajowymi i zagranicznymi partnerami, co przyczyni się do sprawnej modernizacji polskiej armii i rozwoju gospodarki narodowej".

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podkreśla, że to bardzo dobra informacja i zaznacza, że Andrzej Duda już trzykrotnie brał udział w MSPO.

- Za każdym razem widziałem, że prezydent się u nas dobrze czuje. Ponadto kwestie związane z obronnością są jedną z podstawowych spraw leżących w kompetencjach zwierzchnika Sił Zbrojnych. W związku z tym miałem nadzieje, chociaż głośno jej nie wyrażałem, że patronat będzie kontynuowany - przyznaje.

Andrzej Duda wczoraj złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpoczął drugą, pięcioletnią kadencję. Decyzja o przyznaniu patronatu MSPO jest więc jedną z pierwszych oficjalnych decyzji głowy państwa po uroczystym zaprzysiężeniu.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Targach Kielce od 8 do 10 września 2020 roku. Partnerem Strategicznym wystawy jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Reklama