Kieleckie skrzyżowania pod okiem mundurowych

Data publikacji: 16.09.2020 12:57
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.09.2020. Kielce. Policjanci kontrolują skrzyżowania i przejścia dla pieszych z sygnalizacja

16.09.2020. Kielce. Policjanci kontrolują skrzyżowania i przejścia dla pieszych z sygnalizacja
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Do ponad 30 niebezpiecznych zdarzeń doszło od początku tego roku na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną w Kielcach i powiecie kieleckim. Przyczyna za każdym razem była ta sama - zlekceważenie czerwonego światła i wkroczenie na jezdnię.

Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. W nocy z soboty na niedzielę, na przejściu dla pieszych doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny, którzy przechodził po pasach przez jezdnię. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy. Sierżant sztabowy Tomasz Klimczewski z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przestrzega, że na tym przykładzie widać, że do tragedii może dojść nawet gdy ruch pojazdów i pieszych nie jest duży.

- Apelujemy i prosimy o rozwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego - mówi.

Młodszy aspirant Karol Macek informuje, że dziś funkcjonariusze sprawdzają, czy piesi i kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów.

- Pojawiamy się w rejonie dużych skrzyżowań i przy wykorzystaniu wideorejestratora nagrywamy wykroczenia. Na ulicach dojazdowych ustawieni są kolejni policjanci, którzy otrzymują informacje, który pojazd muszą zatrzymać i rozliczyć za nieprzestrzeganie przepisów - wyjaśnia.

Podobnie jest z pieszymi, którzy lekceważą sygnalizację. Ponadto mundurowi sprawdzają, czy kierowcy zatrzymują się przed „zieloną strzałką”, a także przypominają pieszym że na przejściu trzeba być czujnym i nie należy patrzeć w telefon komórkowy, gdy je pokonują.

Akcja prowadzona jest między innymi przy skrzyżowaniu ulic Sandomierskiej i IX Wieków Kielc. Pan Wojtek, mieszkaniec miasta przyznaje, że kiedyś zdarzyło mu się przejść na czerwonym świetle, jednak dostrzegli to policjanci, którzy go ukarali.

- To była dla mnie największa nauczka. Już takiego błędu nie popełnię - mówi. 

Działania potrwają do godziny 22.00.

16.09.2020. Kielce. Policjanci kontrolują skrzyżowania i przejścia dla pieszych z sygnalizacjaFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama