Kierowców czekają spore utrudnienia. Rozpoczął się remont ulicy Radomskiej

Data publikacji: 15.09.2021 14:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.09.2021. Kielce. Remont ulicy Radomskiej

15.09.2021. Kielce. Remont ulicy Radomskiej
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Rozpoczął się remont ważnej wylotówki z Kielc w stronę Warszawy. Drogowcy naprawiają ulicę Radomską, która zyska nową nawierzchnię.

Do południa trwały ostatnie przygotowania do wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Radomskiej. Drogowcy ustawili m.in. oznakowanie i sygnalizację dla ruchu wahadłowego, jaki będzie obowiązywał w trakcie remontu. 

Prace będą obejmowały 630 metrowy odcinek przebiegającej przez miasto drogi krajowej nr 73. Dzięki temu trasa zyska zupełnie nową nawierzchnię asfaltową. 

Jak informuje Zdzisław Lis, kierownik budowy z firmy Bitmas, która realizuje inwestycję, remontowany będzie odcinek ulicy Radomskiej do skrzyżowania z ulicą Szybowcową w kierunku centrum miasta. 

- W związku z wprowadzeniem ruchu wahadłowego, przejazd będzie możliwy tylko jedną stroną jezdni. Prace remontowe będą polegały na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni, a także poszczególnych warstw konstrukcyjnych. Remont zakłada także odtworzenie chodników i krawężników - wyjaśnia. 

Zdzisław Lis, podkreśla, że dla wykonawcy optymalnym rozwiązaniem byłoby całkowite zamknięcie drogi, jednak z uwagi na duże natężenie ruchu na drodze krajowej nie jest to możliwe. 

- Kierowców możemy jedynie przeprosić za występujące utrudnienia i prosić o wyrozumiałość i cierpliwość - podkreśla. 

W związku z remontem ulicy Radomskiej dla ruchu samochodowego udostępniona została ulica Nowoszybowcowa. Dzięki temu kierowcy będą mogli ominąć wahadło przez dojazd do ronda łączącego ulice Warszawską i Witosa. 

Całkowity koszt remontu tego fragmentu ulicy Radomskiej wynosi ponad 1,4 mln zł. Prace drogowe potrwają do połowy listopada.

Reklama