Kilkanaście nowych poradni specjalistycznych w regionie [LISTA]

Data publikacji: 16.09.2021 10:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W świętokrzyskich placówkach medycznych powstały nowe poradnie specjalistyczne. Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs na te świadczenia.

Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ informuje, że dwie nowe poradnie diabetologiczne powstały w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicach Szymanowskiego 2 i Kopernika 29, dwie poradnie gastroenterologii: w szpitalu w Opatowie i szpitalu w Sandomierzu, a poradnia chorób zakaźnych w szpitalu w Kazimierzy Wielkiej.

- Mamy również świadczenia w zakresie chirurgii ogólnej. Takie poradnie uruchomiono w ostrowieckim szpitalu i w zespole poradni specjalistycznych przy ulicy Kopernika 29 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przybyło nam również świadczeń z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Te poradnie znajdują się w Szpitalu Kieleckim i Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Słowackiego 60 i Szymanowskiego 13 - wymienia.

Beata Szczepanek dodaje, że w Ostrowcu Świętokrzyskim uruchomiono także dwie poradnie urologiczne.

- Pierwsza przy ulicy Waryńskiego 53, a druga przy Szymanowskiego 13. Mamy nadzieję, że dzięki temu wzrośnie dostępność dla pacjentów wymagających pomocy np. ortopedy, gastroenterologa, czy urologa - dodała Beata Szczepanek.

W sumie, w świętokrzyskich placówkach medycznych powstało 12 poradni specjalistycznych.

LISTA NOWYCH PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Reklama