Kino pod gwiazdami przy Wojewódzkim Domu Kultury

Data publikacji: 12.06.2020 12:54
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Kielce. Wojewódzki Dom Kultury

Kielce. Wojewódzki Dom Kultury
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Jest kino Fenomen, było kino na leżakach, a teraz będzie także kino letnie pod gwiazdami. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przygotowuje wakacyjną ofertę dla miłośników filmu na dużym ekranie.

WDK już przed rokiem zaprosił widzów na kino na leżakach, umiejscowione na parkingu przed tą instytucją. Jak zapowiada Jarosław Machnicki, dyrektor WDK, w tym roku także się ono pojawi, jednak działa ono okazjonalnie. Nowa propozycja będzie mieć regularną ofertę.

- Nie odchodzimy od kina na leżakach, natomiast od lipca będziemy prezentować formę kina częściowo zamkniętego, bo na wewnętrznym podwórku Wojewódzkiego Domu Kultury. W środę rozpoczęliśmy przygotowania do montażu ekranu, ale na razie czekamy na zakończenie remontu ściany, na której ekran zostanie zawieszony - wyjaśnia.

Od finału prac uzależnione jest, kiedy kino rozpocznie działalność, ale wstępnie jego uruchomienie jest zaplanowane na początek lipca. Na widowni będzie mogło zasiąść co najmniej 100 osób. Trwa przygotowywanie repertuaru.

Natomiast w sobotę, 20 czerwca, o godzinie 19.00 działalność wznowi kino Fenomen oraz cały Wojewódzki Dom Kultury. Z tej okazji zostanie pokazany niemy film z 1923 roku, jeden z pierwszych westernów w historii kina, zatytułowany „Karawana”. Projekcji będzie towarzyszyć muzyka grana na żywo w wykonaniu zespołu „Greger Garage” w składzie: Przemek Greger - gitara, Rafał Gęborek - trąbka, Paweł Janaszek - bas, Kamil Olesiński - perkusja. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać od poniedziałku, 15 czerwca, w kasie kina Fenomen. Ich liczba jest ograniczona.

Regularne seanse filmowe Fenomen wznawia od niedzieli, 21 czerwca. W dniach 21 i 22 czerwca pokazany będzie film „Sala samobójców. Hejter”, 25 czerwca (czwartek) zaplanowano bezpłatny pokaz filmu „Kuchnia polska” w ramach przeglądu „Historia w filmie”, a w dniach 26 - 29 czerwca (piątek - poniedziałek) - „Marianne i Leonard: słowa miłości” i „Nędznicy”.

Jak zapewnia dyrektor Jarosław Machnicki, oglądanie będzie się odbywało zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Reklama