Klimatyzowana hala sportowa dla dzieciaków z Chmielnika

Data publikacji: 27.08.2020 14:35
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.08.2020 Chmielnik. Otwarcie hali sportowej. Wiceminister sportu Anna Krupka i marszałek Andrzej Bętkowski

27.08.2020 Chmielnik. Otwarcie hali sportowej. Wiceminister sportu Anna Krupka i marszałek Andrzej Bętkowski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uczniowie szkoły podstawowej w Chmielniku mają nową halę sportową. Dziś obiekt, którego budowę rozpoczęto rok temu, został uroczyście oddany do użytku.

Hala za ponad 5,5 mln zł powstała dzięki dotacjom: 3,5 mln zł pochodziło z Ministerstwa Sportu, a jeden milion z pieniędzy unijnych dla województwa świętokrzyskiego. Pozostałą kwotę pokryła gmina Chmielnik.

Wiceminister sportu Anna Krupka podkreślała, że wyjątkowo wysoka dotacja jaką otrzymała w 2018 roku gmina Chmielnik świadczy o dużym zaangażowaniu rządu w sprawy rozwoju sportowego młodzieży. Wiceminister dodała, że hala w Chmielniku da wszystkim szansę na aktywne spędzanie czasu.

- Jestem przekonana, że dzięki tej sali, mieszkańcy miasta i gminy Chmielnik, a szczególnie najmłodsi adepci sportu będą mogli doskonalić swoje sportowe talenty, które często objawiają się w takich miastach i gminach jak Chmielnik - mówiła wiceminister.

Burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik podkreśla, że szkoła podstawowa w Chmielniku to największa szkoła w powiecie kieleckim, licząca ponad 800 uczniów. Dotąd była tam tylko jedna sala gimnastyczna, która nie dawała dzieciom możliwości rozwoju fizycznego. Nowa hala zawiera pełnowymiarowe boisko do koszykówki. Uczniowie mogą tam też ćwiczyć siatkówkę, piłkę nożną i ręczną.

- Hala posiada nowoczesne szatnie z prysznicami i węzły sanitarne oraz zaplecza dla nauczycieli. Jest klimatyzacja i monitoring, niezależne wejście i miejsca dla niepełnosprawnych. Hala w Chmielniku po ustaniu epidemii będzie udostępniana także mieszkańcom - wymienia burmistrz.

Marszałek województwa Andrzej Bętkowski wspominał, że sam był przez wiele lat nauczycielem i trenerem młodych sportowców. Dlatego w ramach otwarcia hali przekazał uczniom dodatkowe piłki do gry i życzył im wspaniałych rozgrywek. Zaapelował też by szanowali nowy obiekt i sprzęt, z którego mogą tu korzystać.

Tuż po otwarciu i poświęceniu nowej hali, odbył się w niej pierwszy turniej najmłodszych uczniów w piłkę nożną halową. Wśród zawodników był 9-letni Bartosz, któremu bardzo spodobało się nowe miejsce do gry. Przyznał, że sam dużo gra w piłkę z kolegami. Jest bramkarzem.

Wiceminister Anna Krupka dodała, że od 2016 roku dzięki dotacjom z Ministerstwa Sportu w całej Polsce zbudowano lub wyremontowano ponad 6 tys. obiektów sportowych za ponad 2,3 mln zł. Tylko do województwa świętokrzyskiego od 2016 roku trafiło ponad 90 mln zł.

Reklama