Klinika dermatologii w szpitalu wojewódzkim wraca do pracy

Data publikacji: 03.06.2020 10:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Na zdjęciu: Klinika Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Na zdjęciu: Klinika Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Od najbliższego poniedziałku, po blisko trzymiesięcznej przerwie pracę wznowi Klinika Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Przez ostatnie tygodnie, decyzją wojewody świętokrzyskiego, pomieszczenia kliniki zarezerwowane były dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem lub chorych na COVID-19.

Zbigniew Koniusz informuje, że obecnie nie ma potrzeby, by klinika dermatologii nadal była zamknięta.

- Od 8. czerwca ponownie zacznie przyjmować pacjentów z chorobami dermatologicznymi. Myślę, że w nasze życie pomału zaczyna wkraczać normalność. Także szpitale powracają do normalnej pracy - mówi wojewoda Zbigniew Koniusz.

Jak informowaliśmy, od tego tygodnia w szpitalu jednoimiennym w Starachowicach  sukcesywnie zmniejszana będzie liczba łóżek.

- Dotychczas w tej lecznicy było 412 łóżek przeznaczonych wyłącznie dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem lub chorych na COVID-19. Od tego poniedziałku liczbę tych łóżek zmniejszyliśmy o 45 i nadal będziemy to robić, oczywiście bacznie obserwując sytuację epidemiczną w naszym regionie - dodał Zbigniew Koniusz.

W jednoimiennym Szpitalu Powiatowym w Starachowicach obecnie jest 367 łóżek. Natomiast w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju nadal pozostaje oddział zakaźny. Jednak nie przyjmuje już pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem i chorych na COVID-19. Tacy pacjenci kierowani są na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i lecznicy w Starachowicach.

Reklama