Klinika Otolaryngologii w Kielcach wcześnie wykryła chorą pacjentkę

Data publikacji: 29.05.2020 13:54
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Laboratorium do wykrywania zakażeń SARS-CoV-2

Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Laboratorium do wykrywania zakażeń SARS-CoV-2
Fot. ŚCO

Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w Świętokrzyskim Centrum Onkologii wstrzymała dzisiaj przyjęcia pacjentów. Powodem tej decyzji jest stwierdzone zakażenie koronawirusem u jednej z pacjentek, która została przyjęta do szpitala wczoraj po południu.

Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO, kobieta miała mieć wykonany zabieg, dlatego przeprowadzono test genetyczny na obecność koronawirusa. Dał on pozytywny wynik.

- Dzięki temu, że mamy własne laboratorium wirusologii molekularnej, badania możemy wykonywać w bardzo szybkim czasie. Tak się stało w przypadku tej pacjentki. Kobieta od samego początku była izolowana, został już przekazana do jednoimiennego szpitala w Starachowicach - mówi Izabela Opalińska.

Jak dodaje, podjęto również natychmiastową decyzją o skierowaniu na kwarantannę osób, które mogły mieć kontakt z zakażoną kobietą, dlatego pacjenci mogą się czuć bezpieczni.

- Na terenie kliniki została przeprowadzona dezynfekcja. Ponadto cztery osoby z personelu medycznego, które miały bezpośredni kontakt z chorą, zostały prewencyjnie skierowane na kwarantannę domową. Prewencyjnie na kwarantannę domową skierowano również trzy pacjentki, które mogły mieć kontakt z chorą - dodaje rzecznik.

Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w Świętokrzyskim Centrum Onkologii wznowi przyjęcia pacjentów w poniedziałek.

Reklama