Klinika Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wróciła do normalnej pracy

Data publikacji: 31.05.2021 13:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Klinika Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach po kilku miesiącach przerwy wznowiła pracę.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy na Czarnowie przypomina, że oddział w ostatnich miesiącach kilkukrotnie był przekształcany w jednostkę, która przyjmowała tylko chorych na COVID-19.

- Klinika Dermatologii mieści się w tym samym budynku, co klinika chorób zakaźnych, dlatego łóżka w razie potrzeby były przekształcane na miejsca do leczenia chorych na COVID-19. Teraz oddział dermatologiczny powrócił już do normalnej pracy i przyjmuje pacjentów mających schorzenia dermatologiczne - mówi rzecznik.

Anna Mazur-Kałuża przypomina, że pacjenci zgłaszający się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na leczenie planowe muszą przed przyjściem do lecznicy wykonać test na obecność koronawirusa.

- Nie ograniczaliśmy drastycznie leczenia planowego. Wszystkim pacjentom, którzy wymagali leczenia i pilnych operacji udzielaliśmy pomocy. Natomiast zgodnie z zaleceniem wojewody świętokrzyskiego prosimy naszych pacjentów, by przed zgłoszeniem się do szpitala na leczenie planowe mieli wcześniej wykonany test w kierunku wirusa SARS-CoV-2 - dodaje.

Wymaz z nosogardzieli należy zrealizować dzień, maksymalnie dwa dni przed przyjęciem. Dotyczy to zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci, które mają być hospitalizowane w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. Obowiązek ten nie dotyczy osób, które przeszły COVID-19 w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ponieważ w tym okresie występuje bardzo małe prawdopodobieństwo ponownej infekcji. Konieczne jest jednak udokumentowanie choroby, w tym daty otrzymania pierwszego, dodatniego wyniku.

Z wykonania testu są również zwolnione osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, po dwóch tygodniach od drugiej dawki szczepienia. Zgłaszając się na hospitalizacje należy mieć ze sobą zaświadczenie o przebytym szczepieniu.

Reklama