Kłopoty z remontem starachowickich ulic. Problemem m.in. wysokie ceny

Data publikacji: 14.05.2022 10:38
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.05.2022. Starachowice, Budowa łącznika między ul. Myśliwską i Smugową

14.05.2022. Starachowice, Budowa łącznika między ul. Myśliwską i Smugową
Fot. UM Starachowice

Kilka starachowickich ulic jest w trakcie remontu, jednak do przeprowadzenia kolejnych prac potrzeba więcej pieniędzy, niż zakładano.

Remonty między innymi na ulicach Ustronie, Spokojnej i Słowackiego mają być przeprowadzone dzięki wsparciu pozyskanemu z Polskiego Ładu. Jednak po otwarciu ofert już wiadomo, że proponowane kwoty przekraczają budżet zakładany przez magistrat na ten cel. W zależności od przyjętego zakresu prac, oferty przewyższają planowane środki od kilkudziesięciu tysięcy do prawie miliona złotych.

To niejedyny problem dotyczący remontów drogowych. Kolejnym jest brak chętnych do remontu ulic: Kpt. Mariańskiego, Wąsika-Kowalskiego, Porucznika Robota oraz Ignacego Zaczkiewicza.

Teraz trwa analiza ofert. Po jej zakończeniu poznamy decyzję władz miasta, czy przetargi zostaną unieważnione, czy rada miasta zadecyduje o przesunięciu pieniędzy w budżecie, by wybrać wykonawców i nie stracić dofinansowania.

Trwają natomiast prace przy dwóch łącznikach między ulicami Smugową, a Myśliwską oraz na ulicy Wiejskiej i Południowej. Prezydent Starachowic Marek Materek podkreśla, że na tych odcinkach nietrwała nawierzchnia gruntowa została zastąpiona asfaltem, albo kostką brukową. - Dodatkowo drogi są odwodnione, co pozwala uniknąć ich zalewania podczas nawałnic - dodaje.

Łączniki między Smugową, a Myśliwską będą kosztowały łącznie 650 tys. zł. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.

14.05.2022. Starachowice, Budowa łącznika między ul. Myśliwską i SmugowąFot. UM Starachowice

adv adv
Wiadomości
Reklama