Kluby seniora wznowiły działalność. Czynne są również świetlice środowiskowe

Data publikacji: 02.06.2020 14:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.06.2020. Kielce. Otwarcie klubów seniora

02.06.2020. Kielce. Otwarcie klubów seniora
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kieleckie kluby seniora, po blisko trzymiesięcznej przerwie, wznowiły działalność. Jak informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, placówki działają, ale pod pewnymi obostrzeniami.

- Stosujemy dezynfekcję i wszelkie środki ochrony osobistej. W placówkach przebywa także mniej osób, niż przed epidemią. Zajęcia są podzielone na grupy, tak by każdy podopieczny mógł w nich uczestniczyć - mówi Magdalena Gościniewicz.

O ponowne otwarcie klubów apelowali sami seniorzy, ponieważ często są to osoby samotne, dla których możliwość przyjścia do takiej placówki jest jedyną formą rozrywki i możliwością porozmawiania z innymi osobami. Magdalena Gościniewicz dodaje, że pracę wznowiły również świetlice środowiskowe dla dzieci.

- Także w tych placówkach przestrzegany jest reżim sanitarny. Repertuar zajęć dla dzieci jest taki sam jak przed epidemią, tylko podobnie jak w przypadku klubów seniora, grupy są zmniejszone. Prowadzone są również zajęcia indywidualne, np. z logopedą, czy psychologiem, pomagamy także w odrabianiu lekcji - dodała dyrektor Gościniewicz.

Otwarty już został także Ośrodek Wsparcia Dziennego dla osób Chorych na Alzheimera w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama