KO liczy na sukces Rafała Trzaskowskiego

Data publikacji: 04.06.2020 18:47
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.06.2020. Kielce. Zbieranie podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Na zdjęciu: Ryszard Cichy, Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskich struktur PO

04.06.2020. Kielce. Zbieranie podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Na zdjęciu: Ryszard Cichy, Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskich struktur PO
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Świętokrzyscy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli akcję zbierania podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata ugrupowania w czerwcowych wyborach prezydenckich.

04.06.2020. Kielce. Zbieranie podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Na zdjęciu (od lewej): Agata Wojda - radna PO KO, Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskich struktur PO, Jolanta Opozda, Edward RzepkaFot. Michał Kita / Radio Kielce

Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami na ulicy Sienkiewicza, działacze Koalicji zachęcali mieszkańców do wsparcia akcji.

Jak stwierdził Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy, 4 czerwca to symboliczny dzień dla wszystkich Polaków, z uwagi na rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. Jego zdaniem Rafał Trzaskowski reprezentuje, dziś te wartości o które w przeszłości walczyła opozycja demokratyczna.

- Dzisiaj robimy pierwszy krok do tego, aby zmienić prezydenta w naszym kraju. Chcemy, abyśmy jako Polacy mieli prezydenta, który będzie przede wszystkim prezydentem niezależnym i otwartym, który nie będzie służył jakiejkolwiek partii, a który będzie służył Polkom i Polakom. Muszę przyznać, że w całym dotychczasowym życiu nie spotkałem się z tak dużym entuzjazmem ludzi jak przy tej akcji - mówił. 

04.06.2020. Kielce. Zbieranie podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Na zdjęciu: Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskich struktur POFot. Michał Kita / Radio Kielce

Zdaniem Artura Gierady mimo że czasu na zebranie podpisów jest niewiele, to uda się ich zgromadzić zdecydowanie więcej niż wymagane 100 tys.

- W związku z tym, w najbliższą sobotę organizujemy w biurze regionu PO w Kielcach 24-godzinny dyżur. Od godziny 8 rano w sobotę, do 8 rano w niedzielę, nasze biuro będzie dostępne, każdy będzie mógł w nim złożyć podpis lub listę podpisów którą zebrał - dodaje.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej w regionie zapowiadają, że podpisy będą zbierane codziennie do 8 czerwca we wszystkich powiatach województwa.

Czas na dostarczenie do PKW wymaganych 100 tys. podpisów poparcia mija 10 czerwca.

04.06.2020. Kielce. Zbieranie podpisów poparcia dla Rafała TrzaskowskiegoFot. Michał Kita / Radio Kielce

Reklama