KO podsumowuje kampanię i dziękuje za wsparcie Rafała Trzaskowskiego [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 10.07.2020 18:57 / Data aktualizacji: 10.07.2020 20:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2020 Kielce. Platforma Obywatelska podsumowała kampanie wyborczą Rafała Trzaskowskiego. Od lewej: poseł Adam Cyrański, poseł Bartłomiej Sienkiewicz i poseł Marzena Okła-Drewnowicz

10.07.2020 Kielce. Platforma Obywatelska podsumowała kampanie wyborczą Rafała Trzaskowskiego. Od lewej: poseł Adam Cyrański, poseł Bartłomiej Sienkiewicz i poseł Marzena Okła-Drewnowicz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej podsumowali kampanię Rafała Trzaskowskiego. Podczas spotkania na Rynku w Kielcach członkowie lokalnego sztabu kandydata KO w wyborach prezydenckich, dziękowali mieszkańcom za aktywne wsparcie Rafała Trzaskowskiego w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Jak mówił Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej, niedzielne wybory mają szanse zakończyć istniejące podziały społeczne.

- Nigdy nie widziałem jeszcze tak podzielonego społeczeństwa, w trakcie kampanii mogliśmy to obserwować codziennie. Ostatnio jedna pani z kieleckiego Szydłówka powiedziała mi, że u niej w rodzinie, dziadek nie poszedł na ślub własnej wnuczki, tylko dlatego, że ta zadeklarowała chęć głosowania na Rafała Trzaskowskiego. My nie chcemy takiej Polski, nie może być tak, że polityka aż tak mocno dzieli ludzi - dodał.

Artur Gierada apelował do zgromadzonych o udział w wyborach, zachęcał także osoby, które w pierwszej turze wyborów nie wsparły Andrzeja Dudy, aby w niedzielę zdecydowały się poprzeć Rafała Trzaskowskiego.  

W spotkaniu wzięli udział także świętokrzyscy parlamentarzyści PO. Zdaniem poseł Marzeny Okły- Drewnowicz, entuzjastyczne i otwarte spotkania z mieszkańcami regionu, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, pozwalają wierzyć w zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego.

- W niedzielę to my zdecydujemy o tym, że Polska będzie jedna i nie będzie już więcej tych podziałów. Bo tylko Rafał może zbudować wspólną Polskę, wygramy - podkreślała, przemawiając do zgromadzonych.

Także Bartłomiej Sienkiewicz i Adam Cyrański dziękowali mieszkańcom regionu za dotychczas okazywane wsparcie i udział w kampanii Rafała Trzaskowskiego. Apelowali o aktywny udział w wyborach i zachęcali do głosowania na kontrkandydata Andrzeja Dudy.

Podczas happeningu zorganizowanego na Rynku zwolennicy i sympatycy Rafała Trzaskowskiego ułożyli „literiadę” z nazwiskiem kandydata PO, zgromadzeni skandowali także hasła „Mamy dość”, „Wygramy” czy „Wspólna Polska”.

Reklama