Kobieta wpadła do studni. W akcji śmigłowiec i strażacy

Data publikacji: 01.06.2021 11:22
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Starsza kobieta wpadła do studni w miejscowości Miąsowa w powiecie jędrzejowskim. Z licznymi obrażeniami została zabrana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Brygadier Tomasz Szymański, zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie informuje, że do zdarzenia doszło po godzinie 9.00. Wtedy strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że starsza kobieta wpadła do studni wody pitnej, wykonanej z betonowych kręgów. Dodaje, że na miejsce skierowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Jędrzejowa, a także grupę ratownictwa wysokościowego.

- Gdy dojechaliśmy na miejsce, mieszkańcy wskazali nam studnię. Strażacy stwierdzili, że kobieta znajduje się na głębokości 7-8 metrów, stojąc w wodzie. Był z nią utrudniony kontakt. Wydawała jedynie dźwięki, nawołując pomocy. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zbadaniu poziomu tlenu w studni rozstawili sprzęt do ratownictwa wysokościowego. Jeden ze strażaków zjechał w głąb i wydobył kobietę - relacjonuje strażak.

W międzyczasie na miejscu wylądował zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kobieta była półprzytomna, a kontakt był z nią utrudniony. Posiadała liczne obrażenia.

Reklama