Kobiety będą gotować, ale również ćwiczyć jogę

Data publikacji: 24.10.2021 14:31
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.10.2021. Sandomierz. KGW Gorzyczany. Na zdjęciu (od lewej): Justyna Trześniewska - członek KGW, Alicja Wołos - przewodnicząca, Marta Kiliańska - koordynatorka projektu „Aktywni ma zdrowie

24.10.2021. Sandomierz. KGW Gorzyczany. Na zdjęciu (od lewej): Justyna Trześniewska - członek KGW, Alicja Wołos - przewodnicząca, Marta Kiliańska - koordynatorka projektu „Aktywni ma zdrowie"
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„Aktywni na zdrowie ” - to najnowsza inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich Gorzyczany, w gminie Samborzec.

Projekt zwyciężył w ogólnopolskim konkursie fundacji dobroczynnej Krajowej Spółki Cukrowej i otrzymał najwyższe dofinansowanie, w kategorii do 15 tys. zł.

Inicjatywa KGW Gorzyczany zakłada 5 działań. Są to zajęcia ruchowe z zumby oraz jogi, warsztaty kulinarne dotyczące zdrowej kuchni, spotkania ze specjalistami m.in. z fizjoterapeutą oraz dietetykiem, warsztaty zielarskie oraz wyjazd prozdrowotny do Solca-Zdroju .

Alicja Wołos, prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzyczanach powiedziała, że wszystkim bardzo zależało na tym, aby zrobić coś innego niż dotychczas, a przy tym uwzględnić aspekty prozdrowotne.

- Praca na wsi jest bardzo absorbująca i często brakuje czasu na regularne wizyty u lekarza, a na spotkaniach zaplanowanych w ramach projektu można będzie dowiedzieć się wielu potrzebnych rzeczy, co może zainspirować ludzi, aby bardziej zadbali o siebie - dodała.

Justyna Trześniewska, członkini koła uważa z kolei, że ważny jest także aspekt wspólnych spotkań i integracji ludzi, zwłaszcza po wcześniejszych rygorach związanych z epidemią. Poza tym czas realizacji projektu przypadnie na miesiące, gdy prace w sadach są już zakończone. To także okazja, aby znaleźć czas dla siebie i własnego rozwoju.

Marta Kiliańska, koordynatorka projektu powiedziała , że uzyskanie tak wysokiego dofinansowania, to wyraz docenienia jego kreatywności i innowacyjności.

- Postawiliśmy na szeroki wachlarz działań. Począwszy od tego, że będziemy gotować, ale również ćwiczyć jogę. Teoretycznie takie rzeczy nie dzieją się na wsi, a jednak pokazujemy, że da się to zrobić - podkreśliła.

 Projekt zrealizowany zostanie do końca roku. Wszystkie wydarzenia odbywające się w jego ramach są otwarte.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama