Kolarze górscy ścigali się wokół Daleszyc

Data publikacji: 05.07.2020 17:35
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
05.07.2020 Daleszyce. Świętokrzyska Liga Rowerowa MTB Cross Maraton 2020. Na podium: I miejsce: Andrzej Ulman, II miejsce Paweł Bukalski, III miejsce Jakub Dudek

05.07.2020 Daleszyce. Świętokrzyska Liga Rowerowa MTB Cross Maraton 2020. Na podium: I miejsce: Andrzej Ulman, II miejsce Paweł Bukalski, III miejsce Jakub Dudek
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Ponad 200 zawodników wzięło udział w pierwszej imprezie Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej MTB Cross Maraton 2020, rozegranej na malowniczych trasach wokół Daleszyc.

Kolarze podzieleni na dwie grupy startowe z powodu przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas pandemii COVID-19 rywalizowali na dystansie Fan o długości 42,5 km. W klasyfikacji open zwyciężył Andrzej Ulman z Przeworska, który pokonał trasę w czasie 2’19”05. II miejsce wywalczył Paweł Bukalski z Radomia, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Dudek z Sosnowca. Wśród pań  najlepsza okazała się Izabela Kamińska z Piaseczna przed Justyną Tarnowską z Wiązownej i Izabelą Dudek z Sosnowca.

- Pojechałem na miarę swoim możliwości i cieszę się, że to wystarczyło do zwycięstwa. Trasa wymęczyła mnie niesamowicie, chociaż jestem z Podkarpacia i często jeżdżę po górach. Trzeba było cały czas uważać, bo chwila nieuwagi mogła skończyć się poważną kraksą, ale podkreślę, że było super - powiedział triumfator kategorii open Andrzej Ulman.

Kolejne zawodny Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej MTB Cross Maraton 2020 rozegrane zostaną w sobotę 18 lipca w Piekoszowie. Zwycięzców całego cyklu poznamy w połowie października z Bodzentynie, kiedy to rozegrane zostaną ostatnie zawody ligi.

adv adv
Wiadomości
Reklama