Kolęda dla miasta w wigilijny wieczór

Data publikacji: 23.12.2020 12:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Teatr TeTaTeT

Historie z życia wzięte, rozmowy o rodzinnych tradycjach, a także piękne, znane i mniej znane kolędy – te wszystkie elementy składają się na świąteczny program online pod tytułem „Kolęda dla miasta”, przygotowany przez Teatr TeTaTeT.

Gospodarzem spotkania są Teresa i Mirosław Bielińscy, którzy do wigilijnego stołu zaprosili aktorów współpracujących z teatrem. Gośćmi będą: Magdalena Wójcik, Anna Iwasiuta, Małgorzata Oracz, Ewa Pająk, Magdalena Daniel, Paweł Janyst, Marcin Brykczyński i Adrian Wajda. Przy pianinie zasiadł Wojciech Lisowicz. Na planie pojawiła się także mała wnuczka twórców TeTaTeT, Zosia Pacholec.

Jak wyjaśnia Mirosław Bieliński program przypomina spotkania przy świątecznym stole.

- Nagraliśmy program wigilijno-świąteczny z paroma znanymi kolędami, z paroma nieznanymi. Są także nasze rozmowy o tym, jak spędzamy święta, co jest ważnego w naszych rodzinach. Staraliśmy się, żeby całość miała wesoły charakter. W czasie pandemii chcemy rozweselać widzów, zresztą to jest też nasz cel na co dzień – podkreślił.

Program powstał na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. O wigilijny wystrój zadbały Joanna Biskup-Brykczyńska, Agnieszka Mojecka i Agnieszka Kucharska. Premiera obędzie online na kanale YouTube Teatru TeTaTeT oraz na Facebooku - 24 grudnia, o godzinie 20.

Program został zrealizowany dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Reklama