Kolejna dotacja dla Piekoszowa, tym razem dla seniorów

Data publikacji: 30.07.2021 17:50
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa

Na zdjęciu: Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dofinansowanie z rządowego programu Senior Plus trafiło już do gminy Piekoszów. Samorząd otrzymał 37 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone na organizację zajęć aktywizujących.

Jak zaznacza wójt Zbigniew Piątek, seniorzy są ważną grupą w lokalnej społeczności, dlatego gmina chce zadbać o ich potrzeby.

- Dzięki uzyskanym środkom osoby w wieku senioralnym będą mogły wziąć udział w wielu interesujących zajęciach, poszerzających nie tylko ich umiejętności i pasje, na które wcześniej brakowało im czasu, ale także poprawiających ich kondycję fizyczną i zdrowie - powiedział.

Zdobyte pieniądze zostaną przeznaczone także na opłacenie animatora, czyli osoby organizującej codzienne zajęcia dla seniorów.

- Przygotowywane są warsztaty i zajęcia ruchowe, np. nordic walking, a także warsztaty artystyczne, zajęcia kulinarne, wykłady i spotkania informacyjno-edukacyjne i zajęcia rozszerzające wiedzę seniorów w wielu różnych dziedzinach - dodaje wójt Piekoszowa.

Piekoszowski Klub Seniora rozpoczął działalność w październiku 2018 roku, dzięki dotacji z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w kwocie ponad 72 tys. zł. Siedzibę ma w budynku straży pożarnej. Inwestycja łącznie kosztowała 90 tys. zł.

Seniorzy mają do dyspozycji cztery pomieszczenia: szatnię, kuchnię, przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, łazienkę oraz salę rehabilitacyjno-relaksacyjną.

Reklama