Kolejna rozprawa w procesie byłego starosty opatowskiego nie odbyła się

Data publikacji: 13.05.2022 15:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Sąd Okręgowy

Kielce. Sąd Okręgowy
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Nie doszła do skutku, zaplanowana na dziś (piątek, 13 maja) w Sądzie Okręgowym w Kielcach kolejna rozprawa w procesie byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka. Prominentny działacz PSL jest oskarżony o oszustwa przy remoncie szpitala w Opatowie w latach 2013-2014, kiedy sprawował władzę w powiecie.

Jak informuje sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego, rozprawa nie odbyła się z powodu nieobecności świadków, którzy w piątek mieli składać wyjaśnienia.

Przypomnijmy, sprawa toczy się od 2018 roku. Sąd szuka odpowiedzi m.in. na pytanie dlaczego doszło do wydzierżawienia powiatowej lecznicy prywatnemu podmiotowi i jak przebiegał proces budowy lecznicy. Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Kielcach postawiła byłemu staroście siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 mln zł. Podejrzanym w procesie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprócz starosty, w tej samej sprawie oskarżeni są również: była prezes powiatowej spółki medycznej „Top Medicus” Joanna Sz. oraz Jan G., były prezes zarządu dzierżawiącej szpital spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach.

Reklama