Kolejna zbiórka dla Bartusia

Data publikacji: 20.06.2021 14:58
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Bartuś Przychodzki

20.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Bartuś Przychodzki
Fot. Anna Papaj / koordynator główny akcji charytatywnej dla Bartusia Przychodzkiego

„Letnie orzeźwienie Bartka” - to najnowsza inicjatywa mająca na celu pomóc w zebraniu niezbędnej kwoty na leczenie Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza.

Chłopczyk ma rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzeba 9,5 mln zł. Na razie udało się zebrać 2,4 mln zł. Lokale, kawiarnie, cukiernie i lodziarnie przygotowują coś orzeźwiającego pod specjalną Bartusiową nazwą i przeznaczają w wybranym dniu datek ze sprzedaży tego produktu do skarbonki. Restauratorzy wstawiają także zdjęcie z letnią pysznością na swój profil facebookowy. Akcję zapoczątkowała Klaudia Dziekańska sprzedając w ten sposób kawę na placach targowych m.in. w Klimontowie, Stalowej Woli i Annopolu. W ciągu kilku dni udało się zebrać około 600 zł. 

W minionych tygodniach cała akcja na rzecz Bartusia nabrała większego rozpędu i przynosi rezultaty jeżeli chodzi o zbiórkę pieniędzy. Dla przykładu, w minioną niedzielę w Golejowie podczas pikniku charytatywnego zebrano prawie 7 tys. zł, w Łagowie 18 tys. zł, z czego 10 tys. zł pochodzi od anonimowego darczyńcy, są też inne inicjatywy, np. w ramach jednej z nich Ochotnicza Straż Pożarna w Rytwianach zebrała 3 tys. zł. 

Rodzice Bartusia Agnieszka i Łukasz Przychodzcy mają nadzieję, że wakacje, letni czas pozytywnie wpłynie na ludzkie postawy i jeszcze bardziej otworzy serca. Bardzo ich cieszy to, że los Bartusia nie jest obojętny mieszkańcom województwa świętokrzyskiego i pojawia się coraz więcej nowych pomysłów na to jak pomóc ich synkowi. Pomocna dłoń przychodzi również od mieszkańców innych regionów np. parafia pw. św. Józefa w Nowym Gózdowie koło Radomia zebrała 16 tys. zł. 

Pieniądze na leczenie są potrzebne jak najszybciej ponieważ Bartuś musi przyjąć lek przy wadze, która nie przekroczy 13,5 kg dlatego cały czas jest na specjalnej diecie. 

 

Jest kilka prostych sposobów na to, jak przyspieszyć zbiórkę i zebrać brakujące 7 mln zł. 

  • Wpłać dowolną kwotę szybko i bezpiecznie bezpośrednio przez stronę zbiórki Bartusia www.siepomaga.pl/bartus-sma lub https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartlomiej-przychodzki 

  • Wyślij SMS na NUMER 72365 o TREŚCI 0116442 (koszt sms 2,46 zł brutto) 

  • Wejdź na stronę zbiórki www.siepomaga.pl/bartus-sma i udostępnij ją na swoim profilu w mediach społecznościowych 

  • Przeznacz na licytacje charytatywne dla Bartusie tobie już niepotrzebne ale nadal przydatne przedmioty takie jak książki, zabawki, ubrania, akcesoria kuchenne etc. lub usługi swojej firmy. Szukaj na Facebook grupy o nazwie „Bartuś - Pogromca SMA - Licytacje”. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/149498376988484 

  • Weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj w swoim miejscu pracy, szkole albo w swojej parafii zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Możesz ją połączyć z kiermaszem domowych ciast. Otrzymasz od organizatorów zbiórki niezbędny pakiet wolontariusza, który umożliwi ci przeprowadzenie działań w swojej społeczności.  

 

Można również dokonać tradycyjnej wpłaty przez przelew bankowy: 

Fundacja "Serca dla Maluszka" 
ul. Kowalska 89 m.1 
43-300 Bielsko-Biała 
Bank Millennium S.A. 
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142  

 

W tytule przelewu należy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki. 


Reklama