Kolejne inwestycje w Skalbmierzu

Data publikacji: 21.05.2021 17:04
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.05.2021 Skalbmierz. Działka przy ulicy Pułaskiego

21.05.2021 Skalbmierz. Działka przy ulicy Pułaskiego
Fot. UMiG Skalbmierz

Trwa uzbrajanie działki o powierzchni ponad jednego hektara, którą gmina Skalbmierz chce przeznaczyć na sprzedaż. Jak już informowaliśmy, teren zlokalizowany przy ulicy Puławskiego ma być przeznaczony pod nowe osiedle domków jednorodzinnych.

Wstępnie osiedle będzie obejmować osiem działek budowlanych, każda o powierzchni od siedmiu do 12 arów.

Jak informuje Kamil Włosowicz, zastępca burmistrza, obecnie wykonywana jest kanalizacja sanitarna oraz sieć wodociągowa. Wykonawcą zadania jest Związek Międzygminny ,,Nidzica” w Kazimierzy Wielkiej. Po wykonaniu sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej gmina Skalbmierz przystąpi do podziału działki.

- Teren ten od kilkudziesięciu lat nie był zagospodarowany. Niegdyś było tam wysypisko śmieci. Później porosły tam drzewa, dzikie krzewy i krzaki. Zaczęliśmy od uporządkowania terenu. Wycięliśmy dziko rosnący drzewostan. Cała działka została wyrównana i utwardzona - przypomina zastępca burmistrza.

Zostały wykonane również prace związane z udrożnieniem i przekopaniem istniejących rowów odwadniających. Poza tym, wytyczono i utwardzono drogę dojazdową, która przebiegać będzie przez cały teren działki.

Planowana sprzedaż działek to okres jesienno-zimowy. Wtedy też podane zostaną szczegółowe informacje co do wielkości i ceny wywoławczej.

Reklama