Kolejne klasy przeszły na nauczanie zdalne

Data publikacji: 16.09.2021 12:53 / Data aktualizacji: 16.09.2021 13:29
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty

Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kolejna szkoła w województwie świętokrzyskim z przypadkiem koronawirusa u ucznia. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty informuje, że chodzi o placówkę w powiecie sandomierskim.

- Niestety, zakażeń nam przybywa, choć nie w sposób gwałtowny. Dziś zakażenie wykryto u ucznia Szkoły Podstawowej w Wilczycach i cała klasa przeszła na nauczanie zdalne – mówi Kazimierz Mądzik.

Kurator dodaje, że to już czwarta placówka oświatowa w naszym województwie, gdzie w tym tygodniu stwierdzono zachorowanie na COVID-19 u ucznia lub nauczyciela. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w trzech szkołach w Skarżysku-Kamiennej. Jedna klasa na kwarantannie jest również w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Kazimierz Mądzik podkreśla, że mimo nowego zachorowania, sytuacja epidemiczna w szkołach naszego regionu jest dobra.

- Ponieważ są to przypadki pojedyncze, tylko jedna klasa przechodzi na naukę zdalną, reszta oddziałów pracuje normalnie. Niepokoi jedynie fakt, że przybywa zakażeń koronawirusem w Polsce – mówi kurator.

Kazimierz Mądzik apeluje też do uczniów i rodziców o zaszczepienie się przeciw COVID-19. – Duża liczba zaszczepionych uczniów daje szansę na zahamowanie czwartej fali pandemii i mniejsze ryzyko powrotu nauki zdalnej w szkołach – tłumaczy.

Podobne wiadomości
Reklama