Kolejne miejscowości dołączane do sieci

Data publikacji: 27.04.2021 10:42
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

Gmina Kije do 2023 roku ma być w całości skanalizowana. Na razie prace przy budowie sieci trwają w miejscowości Borczyn, a urzędnicy czekają na pozwolenie na budowę kanalizacji w Rębowie.

Wójt Tomasz Socha liczy, że jeszcze w kwietniu gmina będzie mogła przekazać wykonawcy plac budowy.

- Lada dzień ogłaszamy kolejny przetarg na budowę kanalizacji w dwóch miejscowościach: Kliszowie i Woli Żydowskiej. Następnym krokiem będzie przetarg na wykonanie projektu budowlanego sieci w trzech miejscowościach: Gartatowice, Janów oraz Samostrzałów - mówi wójt.

Budowa kanalizacji w Borczynie ma się zakończyć jesienią tego roku. Z kolei w Rębowie prace mają potrwać do końca października przyszłego roku.

- W Borczynie i Rębowie do sieci będzie przyłączonych około 80 odbiorów natomiast w Kliszowie i Woli Żydowskiej 140 odbiorców - dodaje wójt.

Koszt budowy kanalizacji w Borczynie i Rębowie wynosi około 3,5 mln złotych z unijnym dofinansowaniem w kwocie 1,5 mln zł. Natomiast na budowę sieci w Kliszowie gmina otrzymała pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 2,8 mln. zł. Po spłacie połowy zadłużenia gmina może się ubiegać o umorzenie pozostałej kwoty.

Reklama