Kolejne mieszkania socjalne na Jezioranach mają lokatorów

Data publikacji: 11.08.2020 11:44
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.08.2020 Kielce. Nowe mieszkania socjalne

11.08.2020 Kielce. Nowe mieszkania socjalne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Lokatorzy odebrali klucze do 14 nowych mieszkań socjalnych na kieleckich Jezioranach, u zbiegu ulic Łódzkiej, Hubalczyków i 1 Maja. W sumie na powstającym od 2018 roku osiedlu socjalnym udostępnione dla mieszkańców są już 22 lokale.

Jak informuje Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków, mieszkania są wykonane w wysokim standardzie, ogrzewane w ciepłą wodę i ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej.

- W ramach zakończonego drugiego etapu inwestycji oddajemy do użytku 14 mieszkań. To lokale jedno, dwu i trzy pokojowe. Najmniejsze z nich mają powierzchnie 32 metrów kwadratowych, natomiast największe 48 metrów kwadratowych - wyjaśnia.

Krzysztof Miernik podkreśla, że osiedle socjalne zmienia cywilizacyjnie tę część miasta, zastępując stare wybudowane na początku lat 60-tych ubiegłego wieku budynki parterowe, opalane węglem.

Klucze do dwupokojowego mieszkania odebrała dziś między innymi pani Małgorzata, które na swoje cztery kąty odkąd skończyła 18 lat.

- To wspaniałe uczucie w końcu móc być u siebie, nie trzeba wynajmować i płacić dużo pieniędzy. Wielkim atutem tego mieszkania jest podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dzięki temu nie trzeba palić w piecu - dodaje.

Zdaniem prezydenta Kielc Bogdana Wenty, osiedle socjalne na Jezioranach nabiera realnych kształtów, jak zaznaczył, niezwykle ważnym elementem jest także inwestycja w ekologię dzięki eliminacji kopciuchów.

W przekazaniu kluczy do mieszkań socjalnych dla lokatorów wziął udział także Kami Suchański przewodniczący rady miasta, który podkreślił, że oddanie do użytku kolejnych mieszkań socjalnych to bardzo dobra wiadomością dla wszystkich lokatorów.

Docelowo do 2023 roku na osiedlu mieszkań socjalnych na kieleckich Jezioranach powstanie 78 mieszkań. Kolejne lokale będą oddawane do użytku w przyszłym roku. Koszt całej inwestycji to około 20 mln zł, z czego 35 proc. stanowi dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Reklama