Kolejne mieszkania socjalne trafią do lokatorów

Data publikacji: 11.08.2020 06:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.08.2020. Kielce. Mieszkania socjalne na kieleckich Jezioranach

10.08.2020. Kielce. Mieszkania socjalne na kieleckich Jezioranach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś lokatorzy odbiorą klucze do 14 mieszkań socjalnych wybudowanych na kieleckich Jezioranach u zbiegu ulic Łódzkiej, Hubalczyków i 1 maja.

Jak informuje Krzysztof Miernik dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków, to drugi etap inwestycji rozpoczętej w 2018 roku. W sumie w tym miejscu miasto wybudowało 22 nowoczesne mieszkania.

- Są zasilane w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej. Posiadają także moduły pozwalające oszczędnie gospodarować mediami. Budynki od razu nadają się do zamieszkania. Lokatorzy muszą jedynie we własnym zakresie wyposażyć je w meble i pozostałe niezbędne urządzenia - dodaje.

Krzysztof Miernik zaznacza, że oprócz mieszkań, na osiedlu socjalnym powstała także świetlica, w której mieszkańcy mogą spędzać czas wolny i integrować się. W budynku swoje dyżury i zajęcia prowadzą także pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

- W tym roku rozpoczęła się także budowa trzeciego etapu mieszkań socjalnych. Za rok oddanych zostanie kolejnych 15 lokali. Docelowo w miejscu starego osiedla powstanie 78 nowych mieszkań, o dwadzieścia więcej niż było w starej barakowej zabudowie - wyjaśnia.

Klucze do 14 nowych mieszkań socjalnych lokatorzy odbiorą we wtorek o godzinie 10.00.

Koszt całej inwestycji to około 20 mln zł, z czego 35 proc. stanowi dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Reklama