Kolejne nieprawidłowości wykryły kontrole ITD

Data publikacji: 07.08.2020 15:21
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kolejne dwa przypadki fałszowania czasu pracy wykryli Inspektorzy Transportu Drogowego w Kielcach. Nieprawidłowości zostały dostrzeżone podczas kontroli, do których doszło wczoraj na ekspresowej „siódemce” w miejscowości Występa.

W pierwszym przypadku chodzi o kierowcę międzynarodowego transportu artykułów spożywczych z Rosji do Polski. Analiza danych zarejestrowanych w tachografie oraz na karcie kierowcy wzbudziła podejrzenia inspektorów. Jak się okazało, kierowca miał zalogowaną w urządzeniu kartę należącą do kolegi. Tłumaczył, że użył jej bo chciał szybciej wrócić do domu.

Podczas kolejnej kontroli sprawdzano pojazd, w którym były przewożone popioły zakwalifikowane jako odpady. I w tym przypadku okazało się, że kierowca dzień przed kontrolą korzystał z karty znajomego.

Karty „kolegów” zostały zatrzymane, a kierowców ukarano mandatami karnymi oraz wydano im zakaz dalszej jazdy do momentu odebrania regularnego odpoczynku dobowego, czyli minimum 11 godzin.

Inspektorzy przypominają, że zmęczony kierowca powoduje duże zagrożenie w ruchu i transporcie drogowym. Tym samym staje się potencjalnym sprawcą wypadków.

Podobne wiadomości
Reklama