Kolejne oszustwa „na policjanta”. Seniorka straciła 26 tysięcy złotych

Data publikacji: 08.06.2021 10:38
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. stock.adobe.com

Oszuści ciągle wykorzystują metodę wyłudzenia pieniędzy „na policjanta” i „na wnuczka”. Seniorka z Końskich straciła 26 tys. zł.

Marta Przygodzka Oficer Prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Końskich informuje, że oszuści wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy i wyłudzają pieniądze od starszych osób podając się za policjanta. Wczoraj koneccy policjanci otrzymali trzy zgłoszenia o próbie takiego oszustwa. Niestety jedna z osób dała się oszukać.

- Na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna, który podając się za policjanta poinformował, że na pieniądze kobiety czyhają oszuści. Aby je zabezpieczyć kobieta musiała je przekazać policjantowi. 78-letnia mieszkanka Końskich przekonana, że faktycznie rozmawia z policjantem przekazała oszustom 26 tys. zł.

Jak dodaje policjantka, po jakimś czasie kobieta zrozumiała, że mogła paść ofiarą oszustwa, ale było już za późno.

Marta Przygodzka zaznacza, że pozostałe mieszkanki Końskich w wieku 80 i 84 lata wykazały się zdrowym rozsądkiem i nie przekazały oszustom pieniędzy, a jedynie poinformowały komendę o próbie wyłudzenia.

Policjantka przypomina, że należy zachować szczególną ostrożność, gdy ktoś telefonicznie podszywa się pod członka rodziny i prosi o pieniądze. Jednocześnie podkreśla, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonej przez siebie sprawie telefonicznie, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy obcej osobie czy przelanie ich na konto.

Reklama