Kolejne próby wyłudzeń „na policjanta”

Data publikacji: 18.06.2020 10:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay

Zmasowany atak oszustów na seniorów w powiecie sandomierskim. 20 razy złodzieje próbowali wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta”. W jednym przypadku próba okazała się skuteczna.

Paulina Kalandyk z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu informuje, że wczoraj do mundurowych wpłynęło kilkanaście zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia. Oszuści dzwonili do seniorów i opowiadali historię, że wnuczek, syn lub córka spowodowali śmiertelny wypadek i grozi im kara więzienia, której mogą uniknąć po wpłaceniu pieniędzy. 19 seniorów nie udało się nabrać na tę wymyśloną historię.

- Niestety, jedna osoba uwierzyła oszustom - mówi Paulina Kalandyk. - Do 84-letniej kobiety zadzwonił nieznany mężczyzna, który podawał się za policjanta. Powiedział, że jej syn spowodował wypadek i aby załatwić tę sprawę potrzebne są pieniądze. Kobieta zgodziła się na przekazanie oszczędności i straciła 8,2 tys. złotych oraz 1,2 tys. dolarów amerykańskich - mówi.

Do kolejnej nieskutecznej próby wyłudzenia doszło także w gminie Ożarów. Tam oszust chciał wyłudzić od seniora 180 tys. zł.

Policja przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy na polubowne załatwienie sprawy. Gdy dostaniemy taki telefon należy się rozłączyć, skontaktować z bliskimi, a następnie zgłosić sprawę na numer alarmowy 112.

Reklama