Kolejne protokoły z komisji wyborczych docierają do Kielc

Data publikacji: 29.06.2020 02:57 / Data aktualizacji: 29.06.2020 04:31
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach spływają protokoły z poszczególnych gmin województwa świętokrzyskiego. Wszystko odbywa się bez większych problemów. Obecnie przed siedzibą komisji nie ma już kolejki.

Jako ostatnie spływają protokoły z dużych gmin i stolicy regionu. Przedstawiciele okręgowych komisji mówią, że niedzielne wybory zostały sprawnie przeprowadzone. Dodają przy tym, że niewiele osób zdecydowało się na głosowanie korespondencyjne. W wielu gminach głosów takich było zaledwie kilkanaście na kilka tysięcy mieszkańców.

Już teraz można mówić o zwycięstwie Andrzeja Dudy w województwie świętokrzyskim. Zgodnie z informacjami, które nasz reporter otrzymał od urzędników gminnych okręgów wyborczych, miejsca gdzie przeważającą liczbę głosów otrzymał kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski można policzyć na palcach jednej ręki.

Jak na razie wszystko wskazuje na to, że frekwencja w województwie świętokrzyskim może być wyższa, niż zakładają dane z niedzieli. W niektórych gminach do urn poszło nawet 60% mieszkańców.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama